Задати питання

Розрахунок теплового насоса для опалення

Під час проектування або повної реконструкції приватного будинку виникає питання щодо ефективності та економічної складової системи опалення. Сучасні енергозберігаючі технології пропонують вкрай широкий вибір різних рішень. Можна підібрати найбільш підходящий варіант виходячи з площі будинку, потреб власників, фінансових можливостей і інших аспектів.

Класичні системи опалення давно не володіють високою ефективністю. Такі ресурси як дрова, газ, електрику коштують дорого. Тому для опалення найкраще використовувати сучасні джерела енергії, які дає сама природа. Для цього необхідно виконати монтаж теплового насоса і всього необхідного обладнання. Інженерно-будівельна компанія Instalsis спеціалізується на розробці і впровадженні сучасних систем опалення. Фахівці нашої компанії виконають правильний розрахунок теплового насоса для опалення будинку та монтаж всього обладнання. Важливо знати, як вибрати тепловий насос правильно.

Чому важливо правильно підібрати тепловий насос

Одним з головних вузлів системи є тепловий насос. Він використовується при впровадженні сучасних систем опалення, які використовують чисту енергетику. Тому важливий розрахунок вартості теплового насоса для будинку. За принципом роботи теплові насоси можна порівняти з кондиціонерами. Ось тільки відбувається все з точністю до навпаки. Як джерело енергії використовуються ресурси планети, такі як повітря, сонце, вода. Головне завдання системи в перетворенні і примноженні енергоресурсів, з мінімальними втратами в плані ефективності. Тому важливий грамотний розрахунок теплового насоса для системи. Наші фахівці мають великий досвід роботи, всі необхідні знання і зможуть швидко і якісно виконати розрахунок теплового насоса повітря-вода для будь-якого об'єкта.

Важливі моменти при розрахунку теплового насоса

Сучасний тепловий насос може з 1 кВт електричної енергії видати близько 5 кВт теплової. Якщо робити розрахунок теплового насоса для будинку використовуючи сучасне обладнання, то можна домогтися результатів у 6-7 кВт. Як теплового насоса можна використовувати різні види обладнання. Тому для того щоб виконати розрахунок потужності теплового насоса необхідно для початку визначитися з його типом. Теплові насоси класифікують і розділяють залежно від типу вихідної енергії. Це системи типу повітря-повітря, повітря-вода і так далі. Найчастіше використовують такі типи насосів:

  • Повітряні. Використовують енергію атмосферного повітря. Устаткування дозволяє перетворювати енергію в теплову при мінімальних втратах ефективності всієї системи. В такому випадку проектування і теплотехнічний розрахунок системи вкрай важливі.
  • Геотермальні. Використовується енергія підземних вод, ґрунту, природних водойм і так далі. В такому випадку необхідний розрахунок теплового насоса грунт-вода або іншого типу, в залежності від використовуваної технології і типу енергії.

Фахівці нашої компанії допоможуть підібрати найбільш відповідний тип обладнання, виходячи з безлічі чинників. Наші фахівці виконають підбір теплового насоса по потужності, по ККД і іншим параметрам. Це дуже важливо для побудови цілісної та ефективної системи опалення. При необхідності можемо виконати розрахунок свердловини для теплового насоса і інші дані. Довіряти таку складну задачу необхідно тільки справжнім професіоналам.

Як правильно розрахувати тепловий насос

Перше, про що замислюється клієнт, так це про те, а як розрахувати тепловий насос правильно. Необхідно грамотно підібрати тип системи, її потужність і так далі. Від цього залежить безпосередньо ефективність роботи системи опалення. Тому розрахунок теплового насоса вода-вода або іншого типу необхідно довіряти тільки професіоналам. Також необхідний колектор та інше обладнання. Правильно підібраний тепловий насос повинен забезпечувати нормальне стабільне функціонування всієї системи. Тому так важливий грамотний підбір теплового насоса і всього необхідного обладнання. Якщо все зробити правильно, то можна цілий рік отримувати енергію і забезпечити тепло в будинку, незалежно від погоди і пори року.

При підборі теплового насоса необхідно розібратися в тому, яких видів вони бувають, як працюють, за якою системою і принципам. Після цього можна зайнятися вибором вже конкретної моделі. Але при цьому необхідно враховувати ряд простих, але важливих факторів:

  • Перше на що звертають увагу фахівці, так це на ККД. Це показник ефективності роботи всієї системи. Розраховується цей показник виходячи зі співвідношення отриманої енергії до ресурсів, які необхідно затратити для її отримання.
  • Також потрібно враховувати так званий коефіцієнт ефективності трансформації.
  • Часто в рекламних матеріалах можна зустріти інформацію про те, що тепловий насос має ефективність в 500%. Але ж ККД не може перевищувати 100%. Все насправді дуже просто. Мається на увазі що співвідношення витраченої енергії до одержуваної буде приблизно 1 до 5.
  • У технічній документації зазвичай є показники СОР. Це і є ефективність роботи насоса. Зазвичай вона знаходиться на рівні від 1 до 7.
Замовити послугу

Залиште заявку і ми самі Вам передзвонимо!