Задати питання

Автономне опалення в квартирі

В кінці минулого сторіччя, з появою безпечних і простих в експлуатації газових котлів, все більшої популярності почало набувати індивідуальне опалення в квартирі. І, якщо навіть при відносно низьких тарифах на послуги тепломереж, установка автономного опалення в квартирі була економічно вигідною, то зараз її переваги ще більш очевидні.

Як зробити опалення в квартирі комфортним для гаманця і тіла?

Про  недоліки централізованого опалення  можна говорити довго. Перерахуємо лише самі дратівливі чинники:

 • повна залежність температури в батареях (а значить і в квартирі) від режиму роботи котельні;
 • неможливість знизити витрати на опалення, так як оплата йде за загальним тарифом та залежить тільки від опалювальної площі;
 • необхідність оплачувати ту частину тепла, яке витрачається на нагрів вулиці і підвалів через неякісну теплоізоляції зовнішніх труб.

У тому випадку, якщо встановлюється автономне опалення в квартирі, ціна домашнього затишку істотно зменшується. Причини цього досить очевидні:

 • виключаються тепловтрати поза квартири. Навіть незаплановане падіння температури теплоносія відбувається всередині житла;
 • якісна теплоізоляція квартири дозволяє на порядок зменшити затрачену на створення комфортного мікроклімату енергію (знизити витрату газу або іншого виду палива), тоді як у випадку з центральним опаленням утеплення стін і вікон економічного ефекту не дає;
 • цілком можливо підтримувати в квартирі температуру близько 18 градусів. В Європі навіть забезпечений середній клас взимку будинку ходить в теплих светрах, щоб знизити витрати на опалення;
 • на період, коли житло пустує (зимову відпустку, відрядження тощо), котел відключається або переводиться в мінімальний режим роботи.

Як встановити автономне опалення в квартирі?

На жаль, процедура переходу на «автономку» не так проста, як хотілося б. І основна причина всіх труднощів – надмірна  забюрократизованість процесу  узгодження. Всього необхідно пройти  чотири основних етапи :

 1. Отримання письмової згоди всіх (!) сусідів на установку персонального котла;
 2. Отримання дозволу на відключення від централізованого опалення в Міжвідомчої комісії при місцевому органі виконавчої влади;
 3. Отримання техумов на розробку проектної документації;
 4. Розробка і затвердження проекту.

Як правило, на отримання всіх дозволів йде не один місяць. Крім того, нерідкі випадки відмов, які мотивуються відсутністю технічної можливості відключити приміщення від ЦО. В останньому випадку є шанс все ж домогтися свого через суд, але це забере ще більше часу і, природно, фінансів.

Після того, як всі необхідні дозволи отримано, гарантією зимового затишку при мінімумі витрат стає якісне проектування і  монтаж  опалювальної системи. При розробці проекту слід враховувати велику кількість нюансів – від грамотного підбору обладнання та матеріалів до врахування особливостей конкретного житла.

Інсталсіс , як один з лідерів галузі в столиці та Київській області, розробить проект і встановить автономне опалення квартири за найвищими стандартами. Після установки ми забезпечуємо сервісне обслуговування всього обладнання. Індивідуальне опалення в багатоквартирному будинку від нашої компанії гарантує затишок в будь-які морози.

Поделиться ссылкой