Задати питання

Чи вигідно прокладати теплу підлогу під плитку?

Чи вигідно монтувати теплу підлогу під плитку?

При виборі підлогового покриття кожен покупець зважує всі плюси і мінуси кожного матеріалу. Одним з недоліків плитки багато хто називає її «холодність», яка буде порушувати комфорт в приміщенні. Усунути цей невеликий недолік матеріалу, довговічного, простого в експлуатації, що не псується від підвищеної вологості і перепаду температур, допоможе тепла підлога .

Яку вибрати теплу підлогу під плитку

Тепла підлога під плитку може виконувати дві функції:

  • створення комфортних умов для ходіння (у ванній кімнаті, душі, кухні, на лоджії). В даному випадку тепла підлога – додаткове джерело обігріву поряд з основним опаленням;
  • підтримання оптимального мікроклімату в приміщенні, де немає інших опалювальних приладів.

Підігрів підлоги

У цьому випадку фахівці рекомендують вибрати будь-який вид електричних теплих підлог:

  1. Кабельна система являє собою екранований двожильний кабель, проходячи по якому електрична енергія перетворюється в теплову. Укладається в бетонну стяжку, на яку монтується плитка. Плюси системи: простий монтаж, доступна вартість, висока швидкість прогрівання плитки.
  2. Нагрівальні мати, що встановлюються на клейову основу. Не вимагають облаштування стяжки, що значно спрощує процес установки. Мінус – неможливість значного прогріву плитки.

Недоліком електричних систем також є створення електромагнітного поля в приміщенні.

Єдине джерело тепла в приміщенні

Якщо планується використовувати теплу підлогу під плитку в якості основного джерела тепла, зупиніться на виборі інфрачервоного плівкового покриття або водяної теплої підлоги.

Для приватних будинків оптимальним варіантом є водяна тепла підлога , вона здатна забезпечити максимальне нагрівання поверхні будь-якого підлогового покриття, в тому числі і плитки. Для її функціонування необхідно прокласти систему труб під бетонною стяжкою і підключити її до нагрівальних приладів (котла, теплового насосу). Єдиний мінус – досить проблемною вважається установка в квартирі, оскільки в будинках важко забезпечити хорошу подачу гарячої води.
Інфрачервона плівкова тепла підлога не створює електромагнітного поля, відмінно прогріває плитку до потрібної температури. Перевагою даного виду теплої підлоги є її мінімальна товщина (близько 0,33 мм), завдяки чому висота підлоги не збільшується. Може встановлюватися в квартирах і приватних будинках.

Укладати теплу підлогу під плиткове покриття можна і потрібно! Головне, правильно вибрати вид системи і грамотно її встановити.

Поделиться ссылкой