Задати питання

Чи є шанс зробити ремонт чілерів менш несподіваною і болючою процедурою?

“Обслуговування чілера ціна” – популярний пошуковий запит від тих людей, кому по нещасливому збігу обставин потрібний ремонт чілеру. Сумна, але вперта статистика, говорить про те, що основною причиною поломок і збоїв є саме неякісне технічне  обслуговування чілерів. Сьогодні проаналізуємо, чому це так.

Технічне обслуговування чілера: перелік робіт

Чілер є кліматичним пристроєм для охолодження / обігріву великих приміщень і потреба в ньому характерна для супермаркетів, торгових і офісних центрів, а також промислових підприємств. Основні його переваги перед іншими системами – малі габарити і величезна продуктивність.

Чілер – це складна інженерна система (в якій поєднуються механічна, електрична, теплотехнічна, гідравлічна і мікропроцесорна підсистеми),  найбільш часті несправності якої такі :

 • порушення цілісності контурів і змішування теплоносіїв;
 • перегорання обмоток компресорів і насосів;
 • засмічення фільтрів;
 • відмова засобів і органів автоматичного управління.

Очевидно, що для ремонту такого обладнання потрібно мати профільну освіту і чималий досвід роботи.

Удавана «незначність» наведених вище несправностей легко усувається розумінням масштабів аварії, адже для одного єдиного чілера, який обслуговує приміщень в кілька тисяч квадратів, не проблема. У світлі цього,  сервісне обслуговування чілерів включає в себе :

 1. механічна частина:  візуальний контроль цілісності системи, рівня затяжки різьбових з’єднань, наявності / відсутності протікання, положення повітряних жалюзі, огляд крильчатки вентилятора, контроль плавності ходу і температури підшипників;
 2. електрична частина:  візуальний огляд ізоляції на предмет оплавлення і пробоїв, контроль напруги і струмів (фазних і лінійних), вимір перекосів між фазами, випробування ізоляції на пробій підвищеною напругою;
 3. теплотехнічна частина:  контроль цілісності теплообмінників, усунення протікань, перевірка кількості холодоагенту і рівня тиску в системі, дозаправка холодоагенту, контроль стану фільтрів, контроль відсутності вологи / повітря в контурі;
 4. гідравлічна частина:  контроль сполучних патрубків і теплових магістралей на предмет протікання, рівня мастила, тест запобіжної, регулюючої і запірної арматури;
 5. мікропроцесорна система:  контроль систем і автоматів захисту по струму, напрузі, температурі, робочому тиску, органів прямого, непрямого і дистанційного керування.

Договір на обслуговування чілерів

Зважаючи на високу вартість самої установки і величезних фінансових втрат для бізнесу (фінансових, репутаційних та ін.) при її поломці, профілактичні роботи повинні виконуватися однією і тією ж організацією не менше одного разу на три місяці або чотири рази на рік. Договір на такі роботи = запорука успішного ведення бізнесу.

Переваги такої угоди:

 • економія часу і нервів голови компанії;
 • економія коштів (одноразове обслуговування коштує відчутно дорожче);
 • взаємна відповідальність сторін за якістю робіт (аж до судової).

Висновки

Технічне обслуговування чілерів – настільки ж важливо для компанії, як і те, хто його виконує. Компанія Інталсіс виконає якісний ремонт чілерів будь-якого віку, конфігурації і потужності в Києві і регіоні. Якщо Вас цікавить обслуговування чілера, ціна питання і довгострокове співробітництво з надійним підрядником – то Ви зайшли за адресою, цін адекватніше наших просто не знайти!

Поделиться ссылкой