Чистка кондиціонерів, ціна послуги цікавить всіх без винятку власників даної кліматичної техніки. Сьогодні кондиціонери увійшли в наше життя настільки міцно, що такі поняття, як ремонт, обслуговування та чистка кондиціонерів знайомі майже всім. Спробуємо ж розібратися, що це за процедури і скільки вони реально коштують.
Вартість чищення кондиціонера або за що переплачують 90% споживачів
Основна “фішка” багатьох «майстрів» – містична таємничість і часті вигуки «як все погано», «все треба міняти», «це можу зробити тільки я». Але часи шаманства в минулому і нести все цінне, що є в будинку, таким людям не варто через одну єдину причину – техніка в порядку, а Вас просто «розводять». Що ж насправді?
На ділі виробник намагається зробити свою техніку максимально простою в обслуговуванні, іншими словами повністю виключити занадто складні операції з сервісного циклу. На майстра же покладається обов’язок лише якісно виконати закладений виробником перелік робіт. Як бачите, дорожнечею тут і «не пахне» і про якісь захмарні суми і мови бути не може.
На практиці, сервісне обслуговування спліт-системи включає в себе такі етапи :
- візуальний огляд зовнішнього і внутрішнього блоків на предмет явних несправностей;
- чистку вузлів і деталей зовнішнього і внутрішнього блоків, а також дренажу;
- дезінфекцію внутрішнього блоку;
- дозаправку холодоагентом (за потреби);
- контрольний пуск і налагодження.
Процес очищення зовнішнього блоку зводиться до видалення пилу і пуху з захисних решіток і радіатору. Головна мета цих операцій – підвищення продуктивності системи до паспортного рівня і продовження її ресурсу.
Частка внутрішнього блоку кондиціонера включає в себе чистку та дезінфекцію корпусу, повітряних фільтрів, теплообмінника і вентилятора. Виконується з використанням пилососа для чищення та дезінфікуючих засобів.
Чому потрібно чистити саме ці деталі? В процесі роботи кондиціонер відфільтровує з повітря пил, запахи і мікроорганізми. В умовах постійної вологості бактерії активно множаться і потім відмінно розлітаються по квартирі. Алергія, цвіль, грибок і неприємні запахи додаються.
Чистка дренажу кондиціонера важлива з міркувань як гігієни, так і естетики. Чим краще водяний конденсат відводиться на вулицю або в каналізацію – тим менше шансів на розвиток цвілі та іншої «живності». Естетика ж будинку постраждає в тому випадку, якщо, не маючи виходу, вода побіжить по стінці з дорогими шпалерами на підлогу з таким же дорогим паркетом.
Що стосується холодоагенту, тут все просто. Він випаровується з будь-якого кондиціонера в кількості до 10% в рік. Недостатня кількість холодоагенту = падіння продуктивності, обмерзання і перемерзання патрубків, перегрів і вихід з ладу компресорного агрегату в короткостроковій або середньостроковій перспективі.
Висновок: обслуговувати кондиціонери – ВАЖЛИВО!
І наші рекомендації в зв’язку з цим такі:
- повне обслуговування кондиціонерів восени і навесні, чистка фільтрів раз в 2 місяці;
- рекомендується укласти договір на обслуговування з конкретним майстром / фірмою;
- чистка кондиціонера не може бути дорогою (не рекомендується переплачувати більше 30% від найменшої ціни на ринку);
- застосування дезінфікуючих засобів – запорука особистого і сімейного (колективного) здоров’я;
- своєчасний сервіс – це 10-12 років безвідмовної роботи кондиціонера.
Від себе додамо, що компанія Інталсіс є лідером сегменту в категорії «чистка кондиціонерів ціна / якість» в Києві та Київській області. Нам вже довірилися багато компаній і сотні людей. І ми виправдовуємо цю довіру!
Поделиться ссылкой