Задати питання

Демонтаж кондиціонера

Переїзд (квартирний або офісний) є не зовсім приємним, але часто неминучим явищем. У таких випадках вивозиться, як правило, вся техніка, включаючи кліматичну, тому демонтаж кондиціонера виконується повсюдно. В реаліях Києва і регіону на демонтаж кондиціонера ціна досить різна. Давайте з’ясуємо наскільки це виправдано і що в себе включає процедура демонтажу.

Зняття кондиціонера: причини і загальна трудомісткість операції

З причинами все більш-менш зрозуміло: переїзд або  поломка. Складніше з трудомісткістю робіт, адже зовнішній блок, як правило, розміщується за вікном і витягти його звідти силами однієї людини не завжди можливо (та й небезпечно, можна просто-напросто випасти з вікна). Тому при поверховості 2+ потрібно викликати бригаду фахівців.

Для любителів робити все своїми руками відзначимо, що послідовність операцій при демонтажі кондиціонера не підпорядковується чіткої логіці «відключення електрики – від’єднання магістралей – зняття блоків», оскільки при цьому неминуча  втрата всього холодоагенту  з подальшою його заправкою, що “влетить в копієчку”. Питання: як правильно?

Як демонтувати кондиціонер без зайвих витрат

Отже, наведемо  алгоритм, як зняти кондиціонер  максимально швидко і дешево:

 • крок перший – знімаємо козирки, антивандальні кліті (якщо вони є);
 • «Збираємо» фреон (включаємо прилад на охолодження, перекриваємо вентиль подачі фреону у внутрішній контур, чекаємо 2-3 хвилини і перекриваємо вентиль відкачування фреону з внутрішнього контуру);
 • другим кроком відключаємо апарат від мережі електропостачання (щоб уникнути випадкового ураження струмом);
 • від’єднуємо патрубки підведення холодоагенту і дренаж;
 • знімаємо зовнішній і внутрішній блоки;
 • витягаємо патрубки підведення і дренажну трубку;
 • демонтуємо елементи кріплення зовнішнього блоку.

В результаті 99,99% фреону відкачано в зовнішній блок, ніяких пошкоджень магістралей, ніякої небезпеки для здоров’я і життя, а кондиціонер повністю готовий до упаковки і транспортування.

З подальшим монтажем все складніше, адже немає жодних гарантій, що обладнання не постраждало під час перевезення або навантаження-розвантаження. Тому перед тим, як його монтувати, слід виконати  повну діагностику. Знову ж таки, без фахівців тут не обійтися, але вартість цієї послуги (в районі 250 грн.) Явно дешевше витрат на монтаж неробочої техніки.

Якщо діагностика не виявила несправностей, установка своїми силами все одно скрутна, адже з уже змонтованих фреонових магістралей знадобиться видалити повітря, в іншому випадку зниження потужності, корозія і вихід з ладу гарантовані (а Ви явно не тримайте вдома насос для створення глибокого вакууму).

Виводи і рекомендації по процедурі зняття кондиціонеру такі:

 • виконувати демонтаж кондиціонера самостійно – небезпечно через значну вагу зовнішнього блоку і його розміщення (найчастіше в важкодоступних місцях);
 • важливо зберегти фреон, адже він набагато дорожче мідних труб підведення холодоагенту і пластикового дренажу;
 • діагностика після транспортування – обов’язкова;
 • залучення фахівців – запорука найкращого результату.

Шукаєте справжніх фахівців? Телефонуйте в  Інсталсіс! У нас на демонтаж кондиціонера ціна найоптимальніша по Києву і області, а якість робіт – завжди висока!

Поделиться ссылкой