Задати питання

Для чого потрібні розподільні колектори для водяної теплої підлоги?

Найбільш серйозною помилкою власників нерухомості при розробці систем опалення є тверда впевненість, що температура всюди вийде однаковою. Це не так. Особливості протікання гідравлічних процесів такі, що температура в заданій точці залежить від:

  • довжини магістралі;
  • діаметра труби;
  • кількості перегинів;
  • кількості додаткових опорів (переходи, крани, трійники і т. д.);
  • швидкості руху теплоносія.

На ділі, Ви можете передбачити температуру в потрібній точці тільки в тому випадку, якщо ця точка одна, а інші параметри відомі. Якщо точок більше і в кожній з них відбирається частина тепла – завдання стає важко вирішуваним. Так і виходить в приватному будинку, офісі і т. д., де кілька поверхів і кілька напрямків руху теплоносія. І зіграти діаметром труб, числом перегинів і швидкістю руху просто не вийде. Найпростіший варіант вирішення проблеми, що склалася – це якщо подачу теплоносія за напрямками регулює з одного місця один пристрій – розподільчий колектор (розподільча гребінка). І особливо це стосується систем теплої підлоги, де дістатися до труб ой як непросто.

Гребінка для опалення: що треба знати, приступаючи до роботи

Першим кроком на шляху до такої системи є пошук місця (бажано прихованого: ніша або окреме приміщення) для установки гребінки і прокладка до нього всіх контурів  теплої підлоги. Потім за кількістю патрубків підбирається відповідний  колектор для теплої підлоги . Якщо роз’ємів на колекторі все ще недостатньо – робиться система з двома і більше взаємопов’язаними колекторами.

Наступний важливий параметр колектору – максимальний робочий тиск. Від цього показника безпосередньо залежить підбір циркуляційного насоса і решти фурнітури і особливо це стосується мешканців багатоквартирних будинків. Коли ці дві умови враховані – можна приступати до установки колектору.

Монтаж колектору: етапи і інструменти

Для правильної установки колектора Вам знадобляться наступні інструменти:

  • ударний дриль або перфоратор;
  • швидкий монтаж;
  • різьбовій ущільнювач (ФУМ-стрічка, промаслена пакля);
  • ключі трубні (або ріжкові відповідного розміру).

Роботи по установці слід проводити в послідовності: монтаж колектора – під’єднання патрубків – підведення опалення. Спочатку в обраному під установку місці розмічаються і висвердлюють отвори під кріплення. Потім за допомогою швидкого монтажу колектор закріплюється на стіні. Подальші роботи чисто гідравлічні, тому електроінструмент можна згорнути. Послідовно приєднуємо до колектора труби прямого і зворотного потоку води, не забуваючи при цьому добре ущільнювати різьблення. Затягувати різьблення «до упору» не варто. Упор у всіх різний і можна раптово відправитися в магазин за новою фурнітурою або, що гірше, колектором. Затягніть різьблення щільно, а потім, на стадії тесту системи, дотягніть при наявності протікання. Підведення опалення виконується аналогічно – по черзі приєднуємо пряму і зворотну трубу, щільно затягуємо різьблення. Готово.

Як висновок відзначимо, що гребінка розподільна для води є простим, але надзвичайно ефективним пристроєм регулювання температури в будинку. На сучасному етапі розвитку цілий ряд виробників комплектує такі колектори пристроями автоматичного регулювання, що створює додаткові зручності і економить енергоносії.

Поделиться ссылкой