Теплоакумулятор в системах опалення сучасних будинків є необов’язковим елементом. Проте, його використання дозволяє істотно розширити можливості і поліпшити характеристики як опалювальної системи, так і системи гарячого водопостачання.
Що таке теплоакумулятор?
По суті, тепловий акумулятор являє собою звичайний накопичувальний бак на одну-дві сотні літрів з хорошою термоізоляцією, тобто термос. У рідкісних випадках в цей бак також можуть встановлюватися електричні ТЕНи для тривалого підтримання високої температури води і швидшого її нагрівання. Основне призначення теплоакумуляторів – накопичення надлишкової теплової енергії та повернення її в теплові системи в міру необхідності.
Що робить теплоакумулятор?
В системі опалення бак акумулятор виконує відразу кілька функцій:
- усуває ризик перегріву, видаляючи надлишок тепла з системи;
- збільшує ККД системи і знижує витрату палива, за рахунок більш раціонального розподілу теплової енергії;
- збільшує часовий проміжок між завантаженнями палива в твердопаливні котли;
- дозволяє узгодити роботу різних компонентів комбінованих опалювальних систем;
- служить резервним накопичувачем теплої води для системи гарячого водопостачання;
- дозволяє певний час зберегти тепло в системі опалення при виході котла з ладу або відсутності палива (відключенні газу / електрики).
Коли варто використовувати теплоакумулятор?
Акумулятори тепла максимальний ефект дадуть при:
- використанні з твердопаливними котлами;
- застосуванні для нагріву води від геліосистем і теплових насосів;
- проживанні в районах з наявністю «нічного тарифу» (нагріта дешевою «нічною» електрикою вода витрачається протягом дня);
- великій піковій потребі в гарячому водопостачанні (у великих сім’ях або на невеликих підприємствах).
Методика розрахунку обсягу теплоакумулятора
При виборі обсягу теплового акумулятора слід враховувати кілька факторів. Якщо він використовується для подачі гарячої води, то його мінімальна ємність розраховується так само, як для звичайного бойлера – чим більше споживання, тим більший обсяг необхідний.
При використанні в системі опалення найпростіший спосіб розрахунку – мати ємність не менше 25 літрів на кожен кіловат потужності опалювального котла. В цьому випадку накопиченої кількості теплоти, як правило, досить для підтримки прийнятної температури в системі протягом 10-12 годин з непрацюючим котлом (відпадає необхідність нічних завантажень в твердопаливні котли).
Точний розрахунок обсягу бака для теплоакумулятора досить складний і враховує цілий комплекс параметрів – сумарну потужність опалювального обладнання, потужність тепловтрат будинку, бажаний температурний режим в приміщеннях, бажану частоту завантаження палива, швидкість наповнення бака і розбору води, температуру теплоносія, що надходить від котла і від споживачів . Подібні розрахунки краще довірити фахівцям, які врахують всі нюанси конкретного домоволодіння та побажання замовників.
Як видно з написаного вище, установка в системі опалення теплоакумулятора і правильна обв’язка котла не тільки істотно підвищать зручність його експлуатації і підвищать комфорт в будинку, але також збільшать термін служби всього устаткування і дозволять значно скоротити витрату палива і заощадять гроші власника.
Поделиться ссылкой