Задати питання

Дозаправка кондиціонера: норми, правила і практичні рекомендації

Тривала експлуатація пристроїв кондиціонування неможлива без періодичного поповнення втрат холодагенту, тобто заправка кондиціонера (тобто його дозаправка) – процедура, якої не уникнути в процесі користування. Знають про це не всі, багато хто знає, але пускають на самоплив, через це така техніка часто виходить з ладу. Сьогодні розбираємося що включає в себе дозаправка, скільки потрібно фреону для заправки кондиціонеру і у скільки обійдеться заправка кондиціонерів (Київ та передмістя).

Норма заправки кондиціонера або як не попастися на обман

Як відомо,  кондиціонери розрізняються по :

  • типу (побутові, промислові);
  • потужності (малої, середньої, високої);
  • конфігурації (мобільний, спліт-система);
  • набору опцій (охолодження, обігрів, іонізація і т. д.).

Але незалежно від цього, Ваш прилад щорічно втрачає до 10% фреону з контуру охолодження. Технологічного рішення цієї проблеми поки немає, залишається тільки періодична дозаправка кондиціонеру.

Норма заправки вказується конкретно для кожної моделі, тобто якоїсь узагальненої норми як такої – не існує. У специфікаціях на прилад зазначено, скільки конкретно фреону (і якого типу) містить контур. Вирахувати 10% і помножити їх на число років без  обслуговування труднощів не складе. Знаючи цю цифру, Ви зможете зажадати від виконавця послуг звітність, і йому складно буде Вас обдурити з приводу кількості фреону, яким він дозаправив кондиціонер. Зазвичай вони розповідають, що заправили більше, ніж потрібно.

Заправити більше, природно, можна, але тільки в одному випадку – якщо мав місце прорив контуру і весь (або майже весь) фреон витік. Але, знову ж таки, не помітити, що кондиціонер раптово перестав працювати просто неможливо, а значить, ремонтну бригаду все одно доведеться викликати. Тепер про холодагенти.

Заправка кондиціонеру 22 фреоном

Фреон R22 широко застосовувався в кліматичній техніці до 2010 року, поки не було доведено його вплив на руйнування озонового шару планети. Проте, обладнання, що працює на ньому, і сьогодні активно використовується і вимагає дозаправки. Тепер до вартості.

Зайнята людина не буде витрачати свій час на поїздки по сервісним центрам – вона виконає пошук в мережі Інтернет, заощадивши тим самим свій час. Ми зробили це за Вас і повідомляємо, що по Києву і регіону дозаправка кондиціонерів коштує від 100 до 500 грн. Багато це чи мало?

Слід розуміти, що фреон – НЕ гас для літаків і його вартість не може відрізнятися п’ятикратно. Тому на найдорожчі і найдешевші ціни не орієнтуємося, а беремо до уваги середній діапазон.

Дозаправка кондиціонера 410 фреоном

Фреон R410 прийшов на зміну 22-му. Рівень його екологічної безпеки, безсумнівно, вище, але свої недоліки він все ж має (зараз не про це). З ймовірністю у 95% техніка, випущена в 2010 і наступних роках, працює саме на ньому.

До вартості заправки. Даний холодоагент трохи дорожче, як і дозаправка кондиціонеру ним же. В реаліях Києва це від 180 грн і вище. Знову ж, орієнтуємося на середній ціновий діапазон і користуємося паспортом виробу для визначення кількості холодоагенту в приладі і щоб уникнути «розводу».

Невелика ремарка для бажаючих заощадити: категорично не можна заправляти кондиціонери різними холодоагентами ! Безумовно, економія буде мати місце, але наслідки для обладнання при цьому непередбачувані.

Отже, які  висновки і рекомендації  з приводу дозаправки кондиціонеру ми даємо своїм клієнтам:

  • втрати холодоагенту неминучі при будь-яких режимах експлуатації;
  • скільки потрібно фреону для заправки кондиціонера – цілком залежить від його типу і потужності;
  • заправляти кондиціонер потрібно тим же холодоагентом, що зазначений в паспорті виробу;
  • при кожному обслуговуванні в паспорті приладу повинна робитися відповідна відмітка;
  • при виборі майстра / сервісної служби слід орієнтуватися на середній діапазон вартості послуг.

Відзначимо також, що заправка кондиціонерів Київ, Київська область здійснюється компанією Інсталсіс протягом більш ніж 12 років, погодьтеся – досвід значний, але при цьому ціни – помірні! Звертайтеся!

Поделиться ссылкой