Задати питання

Індукційний котел опалення

Електричний котел для опалення успішно застосовується в приміщеннях малої і середньої площі. При цьому, постійне зростання цін на електрику робить привабливою ідею купити в Україні індукційний котел опалення. Ця стаття про те, які бувають електрокотли для опалення будинку, ціни в Україні та особливості їх вибору.

Індукційний котел опалення: ціна і якість

Ціна на індукційні котли в усьому світі ВИСОКА. Пов’язано це тільки з технологією виготовлення і ніякого відношення до «іменитості» марки не має. Висока продуктивність, економічність і довговічність не підлягає оскарженню. «Убити» такий котел навмисно або з необережності просто не вийде.

Найближчі конкуренти індукційних систем – ТЕНові і електродні котли. Коштують вони відчутно дешевше і трохи швидше прогрівають теплоносій, що важливо з точки зору швидкості реагування системи на перепади температур. Рівень автоматизації таких пристроїв дуже високий, як, втім, і у індукційних «побратимів».

Недоліки ТЕНових і електродних котлів – дещо більші розміри і маса. До того ж їх довговічність вельми сумнівна, адже ніхто не може точно передбачити, коли перегорить ТЕН або прийде в непридатність електрод, і є всі шанси залишитися без тепла взимку.

Захист від згаданих факторів забезпечується самою конструкцією індукційних котлів. ЕРС і вихрові струми, які наводяться в котушці (індукторі), викликають невелику вібрацію і нагрів сердечника і корпусу. Як наслідок – захист від накипу. Корпус, який охолоджується водою, в свою чергу, захищає котушку від перегріву і перегорання. Правда просто?

Світова практика експлуатації індукційних котлів в порівнянні з ТЕНовими і електродними показала наступне:

 • стартові витрати на придбання індукційних систем в 3-7 разів вище;
 • експлуатаційні витрати на електросистему будь-яких типів вирівнюються приблизно на 5-7 році експлуатації;
 • на часовому відрізку в 7-40 років (максимум роботи індуктивних систем) витрати на утримання в рази менше, ніж на системи інших типів;
 • за інших рівних умов індуктивні системи економлять до 30% електроенергії.

І сьогодні індукційна промисловість заслужено відноситься до категорії енергозберігаючих технологій.

Індукційні котли опалення в Україні

Сьогодні в умовах українського ринку у споживача є можливість купити індукційні котли опалення як вітчизняного, так і закордонного виробництва. При цьому варто розуміти, що їх принцип дії абсолютно однаковий, а основні відмінності лежать в області довговічності, швидкості нагріву і додаткові функції.

Оскільки ера індуктивних систем тільки починається, вибір виробників відносно невеликий:

 • Disson (Європа);
 • ІН і НЕРА SAV (РФ);
 • ТермIT, MIG Energy і Індикатор (Україна).

Так що думайте, аналізуйте, а ми поки зробимо наступні висновки:

 • індукційний котел опалення купити в Україні більш ніж реально, та й ціна більш-менш доступна;
 • електричний котел для опалення найбільш хороший для приміщень площею до 200 м2;
 • індукційні котли є найбільш продуктивними і надійними в класі;
 • електрокотел для опалення будинку – ціна на індукційні моделі, звичайно, не маленька, але високі стартові витрати з лишком компенсуються безвідмовною роботою протягом десятиліть.

Що ж стосується установки, компанія Інсталсіс виконує монтаж будь-яких котлів: електричних або індукційних в Києві і області. Співпраця з нами – це оперативність виконання робіт, всі необхідні гарантійні документи і адекватні ціни.

Поделиться ссылкой