Задати питання

Інверторний кондиціонер. Що таке інвертор, і як він працює?

Кондиціонери інверторні – стрімко завойовує ринок настільки знайомої вже техніки. Спробуємо ж разом розібратися в тому, що являє собою побутовий інверторний кондиціонер, і чим він краще або гірше традиційного.

Кондиціонер інверторний – що це таке?

Інверторні джерела живлення перекочували в побут з промислового залізничного транспорту, де використовувалися для поліпшення тягових властивостей локомотивів. Проте, винахід інвертора докорінно змінив багато сфер промисловості і суспільного життя. Розглянемо, чому.

Ідеальна установка (в тому числі кліматична) – це установка:

 • працює в оптимальному режимі потужність / енергоспоживання;
 • моментально реагує на керуючі сигнали;
 • що працює за циклом, який забезпечує продовження ресурсу кожної зі складових її деталей;
 • з мінімальними шумовими і вібраційними впливами на людину і навколишнє середовище.

Чи вважаєте, що такого не буває? Даремно.

Основною відмінністю инверторного кондиціонера від звичайного є власне наявність инверторного блоку – пристрою, що перетворює змінний струм мережі 220 В 50 Гц в постійний (або постійний пульсуючий), а потім формує з нього змінний струм заданої частоти. Складно? Тоді пояснимо.

 

Міняти температуру в приміщенні потрібно максимально плавно і звичайний кондиціонер з цим просто не справляється (як правило, у них всього 2-3 швидкості обертання компресора). Інвертор же змінює частоту обертання в найменших межах, забезпечуючи тим самим регулювання температури в приміщенні з точністю 0,5-1 ºС. Йдемо далі.

Інші  переваги інверторного регулювання  такі:

 • найбільш швидке досягнення заданої користувачем температури;
 • компресор постійно в роботі на оптимальному режимі і добре змащений (постійна теплове навантаження і збільшення моторесурсу), в той час, як у звичайного кондиціонера пуск компресора відбувається без масла, з підвищеним тертям і нагріванням;
 • вищий клас точності підшипників і крильчаток вентилятора сприяє мінімізації шуму та вібрації (+ збільшення моторесурсу);
 • незначне зниження загального енергоспоживання при значному зменшенні пікових навантажень на проводку (+ до пожежної безпеки).

Без недоліків, правда, не обійшлося. Стартова  вартість такого обладнання вище , як і витрати на можливий ремонт (можливий тому, що «мізки» такого кондиціонера набагато серйозніше і поламати його практично неможливо). Але приріст до комфорту того вартий.

Кондиціонери інверторні Київ

Що стосується вартісних показників, то в реаліях Києва і регіону звичайний кондиціонер на площу до 20 м2 дешевше свого інверторного «побратима» на 2500 грн. (5800 грн. Проти 8300 грн.). Монтаж  і  обслуговування обладнання обох типів ідентичні, тобто переплати закінчуються на стадії покупки. Тепер до вибору.

Пошуковий запит «побутовий кондиціонер відгуки» допоможе Вам сформувати базовий рівень розуміння асортименту моделей, фірм-виробників, надійності  роботи обладнання. Остаточно ж в цьому допоможуть розібратися тільки консультації у фахівців.

Висновки та рекомендації:

 • кондиціонери інверторні – гідне вкладення в комфорт, мінімум витрат при максимальній надійності;
 • плавне регулювання частоти обертання, а значить і мінімум навантаження на проводку;
 • інверторні моделі – широкодоступні, але вибирати їх варто за допомогою підказок і консультацій фахівця.

Уже хочете собі побутовий інверторний кондиціонер? Один дзвінок в Інсталсіс – і він вже у Вас вдома разом з установкою!

Поделиться ссылкой