Задати питання

Каміни і печі для опалення приватного будинку

Чого позбавлені сучасні опалювальні котли? Вірно, естетики. Подивитися на палаючі дрова в кріслі-гойдалці з келихом вина не вийде. Але каміни печі для опалення покликані виправити цей недолік. У цій статті ми розповімо, наскільки доцільно використовувати каміни для опалення будинку, дачі, котеджу.

Камінне опалення – особливості, переваги, недоліки

Камін вигідно відрізняється від іншої опалювальної техніки  респектабельним зовнішнім виглядом , але має низький ККД (гарячі гази з топки викидаються відразу в атмосферу). До того ж, камін здатний обігрівати тільки те приміщення, в якому знаходиться. Але якщо милуватися вогнем в топці вже дуже хочеться, то є спосіб це отримати – піч-камін.

Піч-камін – це щось середнє між відкритим каміном і закритим твердопаливним котлом, а точніше твердопаливний котел з прозорими передніми дверцятами, оформлений в класичному або сучасному стилі. І цей тип опалювальних пристроїв стає все популярнішим.

Камін з водяним опаленням – це того варте?

Найпростішим способом збільшити ККД печі-каміна є установка на нього водяної сорочки. І дійсно, ККД такої системи становить вже до 80% (що вже чимало, але менше, ніж у котла). Передати тепло до радіаторів опалення простіше простого і ось уже камін обігріває весь будинок і створює приємну атмосферу у вітальні.

Головний недолік печі-каміна очевидний – дрова доведеться підкидати вручну. Проте, цей «недогляд» можна легко компенсувати, використовуючи піч як допоміжне джерело тепла. Днем підкинути дров нескладно, а на кілька нічних годин можна включати, наприклад, електрокотел і підтримувати комфортну температуру.

Опалення приватного будинку каміном. Думка експертів.

Експерти відзначають такі  переваги печей-камінів :

  • висока потужність;
  • велика теплова інерція (система довго тримає тепло);
  • естетична привабливість, сумісність з будь-яким інтер’єром;
  • помірна вартість виробу і палива.

Разом з тим, для даного класу пристроїв характерні  такі недоліки :

  • порівняно низький ККД;
  • відсутність автоподачі палива;
  • потрібно місце для зберігання дров.

В цілому, наведені недоліки не є критичними при достатньому рівні утеплення будинку і солідному забезпеченні дровами, тому печі-каміни можна рекомендувати в якості як основного, так і допоміжного обігріву житлових приміщень.

Камінне опалення: підбір і монтаж

Камін, мабуть, єдиний опалювальний прилад, вибір якого є повністю визначальним, а установка каміна – другорядним моментом. Якщо промахнутися з потужністю каміна – буде холодно, і з цим нічого не зробиш. Тому важливо довірити підбір каміна саме професіоналам.

Відносно установки зауважимо, що вона можлива в будь-якій кімнаті. Досить провести в неї відповідний димохід і патрубки системи опалення. Подальший монтаж простий: ставимо камін, приєднуємо димохід і водяні патрубки, тестуємо систему в роботі. Якщо мають місце протікання або нещільності димоходу – усуваємо їх.

Опалення приватного будинку каміном: висновки або остаточний «вирок»

Отже, при правильному підборі камін – це непередавана атмосфера тепла і затишку в домі. Довіртеся в цьому Інсталсіс. Каміни-печі для опалення підбираються нами на основі більш 12 років досвіду роботи! Установка камінів і монтаж опалення будинку від компанія Інсталсіс – гарантія успішної інсталяції та сталої роботи!

Поделиться ссылкой