Задати питання

Комбінована система опалення приватного будинку: вибираємо варіант для економного комфорту

Шукаєте шляхи підвищення теплового комфорту в будинку? Не влаштовує централізоване теплопостачання і Ви сумніваєтеся в його ефективності? Нарешті, хочете насолоджуватися комфортними умовами і при цьому економити на опаленні? Можливо, ідеальний варіант для Вас – комбіноване різнотипове опалення. Це поняття передбачає як використання різнотипних опалювальних приладів, що працюють на одному виді енергії, так і застосування теплогенераторів, що використовують в роботі різні фізичні закони і принципи.

Варіантів комбінацій чимало, і кожний має переваги і не позбавлений ​​недоліків. При виборі такої системи краще всього довіритися фахівцям, які проектують і створюють інженерні системи під ключ – їх знання та практичний досвід стануть запорукою успіху. І неважливо, чи йде мова про задуману Вами реконструкцію опалювальної системи або створення нової в новому будинку – вони гідно впораються з поставленим завданням.

Розглянемо найбільш популярні комбіновані системи опалення приватного будинку.

Варіанти комбінування різних теплогенераторів з сонячними колекторами

Сонячні колектори, стрімко завойовують популярність в регіонах з високою активністю сонця, успішно інтегруються в одну систему з газовими і твердопаливними котлами, електричними обігрівачами і котлами на рідкому паливі.

Колектори  – обладнання досить дороге, і для тих, хто прагне в найбільш короткі терміни окупити їх придбання, кращий варіант комбінування їх з опалювальними приладами, що мають великі експлуатаційні витрати – електроприладами і котлами на рідкому паливі. У цьому випадку очікуваний економічний ефект буде досягнутий найбільш швидко.

Використання геліосистем з такими теплогенераторами, як твердопаливний або газовий котел, не принесе швидкого результату з економічної точки зору, але теж цілком має сенс. Така комбінована система опалення дозволить в теплу пору року забезпечувати будинок гарячою водою абсолютно без експлуатаційних витрат, використовуючи для цього тільки сонячну енергію.

Газовий і твердопаливний котли в одній опалювальній системі

Використання в одній системі двох котлів на різних видах палива дозволяє значно підвищити надійність опалювальної системи. Зрозуміло, що чим більше способів обігріти своє житло буде у Вас в запасі, тим менше Ви будете залежати від різних катаклізмів. Перебої в постачанні газу не застануть Вас зненацька і на комфорті Ваших житлових умов ніяк не позначаться – Ви в будь-який момент зможете обігріти будинок дровами.

Якщо ж у Вас є можливість і час в якийсь період підкидати дрова в твердопаливний котел і вичищати з нього золу, Ви можете непогано заощадити – поки ще тверде паливо загальнодоступне і коштує порівняно недорого.

Існує два варіанти об’єднання цих котлів в одну систему. Перший – це включення в схему обв’язки котлів термогідравлічний роздільник. Головним завданням гідрострілки є узгодження між собою потоків теплоносія, вирівнювання їх температур, розподіл гідравлічного опору. Цей нехитрий по суті прилад справляється з цими завданнями віртуозно, і економити на ньому не варто.

Другий варіант підійде для малопотужної опалювальної системи. При ньому практикують паралельне підключення двох котлів, а контури відокремлюють один від одного зворотними клапанами. Так теплогенератори зможуть працювати як одночасно, так і по одному – паралельне підключення гарантує рівномірний розподіл навантаження.

Однак для того, щоб забезпечити грамотне підключення, необхідно врахувати багато індивідуальних моментів функціонування котлів, вірно розрахувати всі параметри. Висновок один – установка твердопаливного котла в одну систему з газовим повинна бути проведена фахівцями. Вони розроблять схему для кожного конкретного випадку, і система буде працювати безперебійно і надійно.

Комбіноване різнотипове опалення: газ + електрика

При об’єднанні в одну систему газового і електричного котлів опалення в першу чергу слід враховувати їх потужність. Як правило, в таких системах в якості основного теплогенератора виступає газовий котел.

Якщо потужність електрокотла порівнянна з потужністю газового, то практикують паралельне підключення. Однак в разі відключення газового котла електричний зможе працювати автономно.

Якщо ж електрокотел має потужність значно меншу, ніж газовий, не має вбудованого циркуляційного насоса, і його планується використовувати в якості додаткового обладнання, практикують послідовне підключення.

З економічної точки зору доцільніше вкласти більше коштів на початковому етапі в проектування комбінованої системи і придбати електрокотел приблизно такої ж потужності, що і газовий. Так Ви отримаєте два незалежних джерела теплової енергії, здатні в разі потреби повністю замінити один одного і взяти все навантаження на себе.

Існують і інші варіанти

Інші комбіновані системи опалення можуть об’єднувати в одну систему:

  • твердопаливні котли з електричними;
  • газові теплогенератори з системами «тепла підлога»;
  • теплові насоси в комбінації з газовими, електричними або твердопаливними котлами;
  • ті ж складові плюс сонячні колектори.

Кожна з систем має право на життя і за умови грамотної схеми і якісного монтажу забезпечують високий рівень комфорту і надійності.

Ми забезпечимо Вам і перше, і друге, і зробимо все для того, щоб Ваша комбінована система опалення приватного будинку працювала безперебійно, була максимально проста в обслуговуванні і дозволяла Вам економити на опаленні. Ми надамо Вам розширену консультацію по кожному з видів комбінування, складемо індивідуальний монтажний проект, закупимо набір обладнання і здійснимо монтаж. Зв’яжіться з нами, і ми обговоримо терміни робіт і ціни на наші послуги.

Поделиться ссылкой