Задати питання

Кондиціонування квартири

Кондиціювання в будинку покликане перш за все створювати і підтримувати належний рівень температури для комфортного проживання людини. Крім усього іншого сучасні системи подібного типу ще й стежать за співвідношенням таких показників як швидкість руху повітря, вологість, а також за наявністю концентрації пилу в приміщенні. Кондиціонери використовуються в цілях організації комфорту в квартирі. Саме тому варто поставитися до вибору обладнання з усією відповідальністю.

Перш ніж віддавати перевагу тій чи іншій моделі, слід спочатку визначити передбачувані теплові навантаження. Вони можуть розраховуватися виходячи з таких деталей, як кількість проживаючих людей, сторона світу, на яку виходять вікна, наявність комп’ютеру і багато іншого. Не менше значення мають і параметри електромережі квартири. Якщо її потужність набагато нижче необхідної, то можуть виникнути неприємні ситуації.

Далі можна приступати до вибору та купівлі самого кондиціонеру. Для початку слід з’ясувати його три основні характеристики і підібрати потрібні значення. Важливий  тип обладнання, його марка і потужність. До найбільш популярних типів систем сьогодні відносять  настінну і канальну спліт-системи , а також  мультиспліт.

До найбільш популярних варіантів сьогодні можна віднести  настінні спліт-системи. Як правило, вони мають два блоки, з’єднаних між собою мідним трубопроводом. Один з блоків монтується всередині приміщення, а другий виноситься на фасад будівлі. Компресор також встановлюється на фасаді, що дозволяє пристрою працювати практично безшумно. Явними перевагами системи виступають її компактність, простота, високі показники ефективності роботи, легкість монтажу. Однак одна система здатна працювати в межах тільки одного приміщення.

Мульти-спліт обладнання являє собою пристрої з одним зовнішнім блоком і декількома внутрішніми. Даний варіант можна віднести до більш дорогих, так як він не вимагає наявності великої кількості зовнішніх блоків. Кількість внутрішніх пристроїв може досягати числа від 2-х до 9-ти. Система також відрізняється зручністю експлуатації і наявністю різних температурних режимів.

Канальна спліт-система передбачає установку внутрішнього блоку за підвісною стелею. Охолодження повітря відбувається за рахунок спеціальних теплоізольованих повітроводів в міжстельовому просторі. Безсумнівною перевагою системи виступає її естетичність, так як вона прихована від очей людини. Одна одиниця устаткування може працювати на 2-3 кімнати. Така система також може працювати як вентиляція, подаючи в приміщення повітря з вулиці.

При виборі марки обладнання варто керуватися особистими уподобаннями та фінансовими можливостями. Однак варто віддати перевагу надійним і перевіреним компаніям. Залежно від потреб людини можна придбати обладнання середнього, економ і бізнес-класу.

Грамотно підібрати рішення для кожної окремої квартири, зробивши проектування кондиціонування, зможе досвідчений фахівець. Як правило, він має вузьку спеціалізацію і зможе порекомендувати найбільш оптимальні рішення для кожного конкретного випадку. Перш за все він зможе вказати на правильну потужність охолодження приладу. Якщо її буде недостатньо, то необхідна температура в кімнаті просто не буде досягнута. Крім усього іншого, дана потужність повинна перевищувати інші джерела теплонадходження, як, наприклад, освітлення, люди в приміщенні, техніка тощо.

Особливу увагу слід приділити встановленню систем кондиціонування. Проведення всіх робіт повинно виконуватися фахівцями, так як неправильність монтажу може сильно вплинути на роботу обладнання в майбутньому. Кращим варіантом буде установка кондиціонера до проведення всіх ремонтних робіт. Це дозволить заховати всі комунікації в стіну. При монтажі пристрою враховуються також такі фактори як наявність побутових приладів в приміщенні, розташування меблів, кількість кімнат в квартирі і багато іншого. Зовнішній блок краще встановлювати в місцях, де його можна буде без особливих проблем обслуговувати.

Сьогодні все більша кількість людей вважає за краще встановлювати різні спліт-системи в своїх квартирах. Такий підхід дозволяє отримувати приємну прохолоду в приміщеннях. Монтаж спліт-обладнання передбачає вільний вибір місця установки. Однак не рекомендується розміщення внутрішнього блоку в самому кутку кімнати. Це створить нерівномірний температурний фон і, як наслідок, можуть з’явитися протяги.

Вибір і установка подібного обладнання повинні проходити під наглядом фахівців. Тільки людина з досвідом зможе порадити найбільш оптимальне рішення. Не варто нехтувати такими важливими питаннями при купівлі дорогого кондиціонера.

Поделиться ссылкой