Котли зовнішнього розміщення знайшли своє застосування в опалювальних системах по всьому світу. Разом з тим, котли зовнішнього розміщення в Україні – це щось нове, особливо в сегменті приватної житлової нерухомості. Про те, які вигоди чекають Вас при використанні техніки подібного роду, читайте нижче.
Твердопаливні котли зовнішнього розміщення: сфера застосування, влаштування, характеристики
Сфера застосування даного обладнання – об’єкти побутового, громадського, торгівельно-виставкового, виробничого і бізнес-призначення, які:
- зосереджені на одній території, але в окремих будівлях в силу різного функціонального або побутового призначення (будинок, гараж, басейн, теплиця, гостьовий будиночок і т. д.);
- в силу виконання в кожному з них окремих технічних процесів і операцій, не можуть розміщуватися під одним дахом (наприклад, лиття, прокат, розкрій і різання металів, штампування, зварювання, складання, фарбування виробів, інше);
- мають підвищені вимоги до санітарно-гігієнічного стану (лікарні, лабораторії);
- мають високий рівень вимог щодо вибухо- і пожежобезпеки.
Логічно, що конструкція котла повинна бути адаптована для ефективної роботи у вуличних умовах. Так воно і є. Найважливіший елемент – це топка, яка виконується з максимально збільшеною поверхнею теплообміну і ізолюється від зовнішнього корпусу за допомогою шару термоізоляції не менше 5 см (найчастіше це сендвіч-панелі з ефектом відображення тепла назад до теплообмінника).Для збільшення терміну служби і зручності обслуговування конструкція котлів зовнішнього розміщення має похилу верхню частину і напрямні для відводу води від дверцят і труби димоходу. Дверцята – також з теплоізоляцією, що виключає випадковий опік і зниження ефективності котла. Що стосується технічних характеристик і набору функцій , за вирахуванням більшої потужності, вони такі ж, як і у звичайних твердопаливних котлів, які розміщуються всередині будинку або котельні. Це:
- ККД від 83 до 95%;
- час автономної роботи від 8 годин до 2 тижнів;
- функції програмування і автоматичної підтримки заданих параметрів;
- мультипаливні переважна більшість моделей (від двох до десяти видів палива, включаючи як тверде, так і рідке);
- захист від перегріву, помилки оператора;
- термін служби 15 і більше років.
Якщо говорити про потужність, то для котлів зовнішньої установки, які випускаються серійно в Україні, вона лежить в діапазоні 150-3000 кВт, чого достатньо для обігріву площ до 30 000 м². Але це не межа при виготовленні під замовлення.
На якому паливі вони працюють?
Як уже зазначалося, переважна більшість моделей використовують для роботи кілька видів палива. Це економічно доцільно, оскільки знімає обмеження на можливі сфери застосування. У той же час на українському ринку представлені моделі, що працюють на одному конкретному виді палива. Це актуально, наприклад, для лісозаготівельних господарств, де немає бракує деревини. Важливим параметром, який вирізняє твердопаливні котли зовнішньої установки від традиційних внутрішньобудинкових, є вологість палива. Якщо внутрішньобудинкові моделі реалізують оптимальні характеристики на біопаливі вологістю до 20%, то котли зовнішнього розміщення стійко працюють на паливі з вмістом вологи до 50%. Габарити котлів зовнішньої установки знімають обмеження на довжину спалюваних деревних полін. Для кожної конкретної моделі вона своя, але однозначно перевищує 1 метр. Це зручно, адже фізичні, часові та фінансові витрати на порізку дров і їх завантаження в котел відчутно знижуються.
Особливості та етапи монтажу. Рекомендації професіоналів
Установка твердопаливного котла зовнішнього розміщення має свою специфіку, адже це обладнання відрізняється своїми габаритами і потужністю. Давайте розглянемо які нюанси слід враховувати при монтажі .
Фактор перший – розміщення . В реаліях приватного землеволодіння або виробництва всі об’єкти віддалені один на одного на певну відстань, і Вам доведеться вибрати ділянку під установку котла. Для більшості моделей діє обмеження на довжину магістралей до 60 м. Орієнтуйтеся також на те, що котел бажано розмістити подалі від будинку – тоді до нього не долетять частинки сажі (рідше доведеться мити вікна), і в ньому не буде відчуватися запах диму.
Фактор другий – кількість опалювальних об’єктів . З цим варто визначитися заздалегідь, адже кожна конкретна модель котла може одночасно забезпечувати теплом строго певну кількість об’єктів. Наприклад, якщо на ділянці знаходиться будинок, гараж і гостьовий будинок, а Ви плануєте в найближчому майбутньому добудувати ще баню і басейн, то Вам треба відразу підбирати потужність котла з урахуванням того, що він повинен працювати з п’ятьма контурами одночасно.
Фактор третій – маса . Вага таких котлів вимірюється тоннами, тобто основа під прилад повинна бути міцною. Бажано її робити з бетонних блоків, плит, або шляхом заливання шару бетону в форму, але обов’язково з урахуванням ваги теплоносія в сорочці котла. Пам’ятайте, що надійна і жорстка основа – не просяде, і це запобіжить пошкодженню трубопроводів.
Фактор четвертий – теплоізоляція труб . На великих відстанях втрата кожного градуса тепла – це удар по гаманцю. Тому труби повинні бути надійно теплоізольовані. З точки зору естетики їх краще пустити до об’єктів під землею, а з точки зору теплоізоляції – ще і нижче рівня промерзання землі, що вдвічі знизить тепловтрати.
Фактор п’ятий – паливо . Великі опалювальні площі вимагають великого запасу палива. Відповідно, гора його буде не дуже естетично виглядати поряд з будинком. Для зберігання палива буде потрібно ангар або навіс в безпосередній близькості від воріт. Втім, для підвезення палива, крім в’їзних, можна зробити ще одні ворота.
Фактор шостий – теплоносій . Щоб виключити забруднення навколишнього середовища при аварії чи витік, в якості теплоносія доведеться використовувати воду або екологічно безпечну рідину. З викладеного вище випливає очевидний висновок – без професіоналів в питанні монтажу котла зовнішнього розміщення не обійтися. У світлі цього Інсталсіс пропонує Вам інженерні системи під ключ в Києві та Київській області .
12-річний досвід роботи в даній сфері дозволяє нам:
- приступати до роботи над Вашим проектом за першим же телефонним дзвінком;
- виконувати проектно-конструкторські роботи будь-якого рівня складності;
- оптимально підбирати котли зовнішнього розміщення за потребами клієнтів;
- підібрати максимально ефективні для обігріву радіатори опалення, конвектори та системи підігріву підлоги, виходячи з реалій Вашого об’єкту;
- утримувати ціни на проектування і монтаж на мінімальному рівні.
Цікавлять котли зовнішнього розміщення в Україні? Звертайтеся до нас, і ми візьмемо на себе реалізацію всього комплексу робіт (від створення проекту, закупівлі обладнання і матеріалів – до монтажних робіт і запуску системи в експлуатацію), позбавивши Вас від необхідності витрачати час і шукати виконавців на різні ділянки робіт.
Поделиться ссылкой