Котел опалення, як і будь-яке інше джерело генерації тепла, є основою системи обігріву. Від виду палива, на якому працює котел, залежать способи монтажу та експлуатації всієї системи опалення.
Найбільш часто використовуються котли:
- електричні;
- газові;
- твердопаливні.
Нюанси розміщення опалювальних котлів
Електричні котли, хоча і мають найвищий коефіцієнт корисної дії, відносяться до дорогого спектру за вартістю за використану енергію. Тому вони знайшли своє застосування там, де не передбачено окреме приміщення для розміщення опалювального обладнання, або де немає доступу до інших видів палива для генерації тепла. При цьому такі котли можуть працювати цілодобово без присутності людини. Завдяки компактності даного опалювального обладнання, монтаж електрокотла можливий в будь-якому приміщенні. Головна умова – щоб були підведені електричні мережі.
Газові котли придбали свою популярність завдяки автоматиці, яка дозволяє автономно генерувати тепло місяцями без контролю з боку людини. Однак монтаж газового опалення пов’язаний з рядом труднощів і обов’язкових умов. По-перше, установка газового котла повинна здійснюватися відповідними організаціями, які пройшли сертифікацію і ліцензування на роботу з таким, потенційно небезпечним, обладнанням. По-друге, бажано, щоб таке обладнання розміщувалося в окремому приміщенні (котельні), з хорошою вентиляцією і з контролем рівня загазованості. До плюсів таких котлів можна віднести комплектацію і компоновку. Сучасне газове обладнання не тільки компактне, також його малий розмір дозволяє включити і циркуляційний насос, і розширювальний бак, і гаряче водопостачання. І крім всього цього, обов’язкова аварійна автоматика, яка вимикає котел в разі неправильного функціонування системи.
Твердопаливні котли відносяться до розряду самих невибагливих до вимог по розміщенню. Але в умовах сучасної щільної забудови все ж встановлюються в котельнях. При їх монтажі обов’язково організовуються шляхи надходження повітря і забору відпрацьованих газів (димохід). Деякі моделі котлів дозволяють організувати примусову вентиляцію. Однак наявність твердопаливного котла має на увазі і приміщення для зберігання палива. Монтаж системи опалення приватного будинку знімає такі питання, оскільки зберігання можна організувати в сараї або коморі. А ось в квартирі установка твердопаливного котла може викликати цілий ряд незручностей, починаючи від місця розміщення самого котла до місця зберігання палива для нього.
Найкращим варіантом для монтажу котлів опалення є наявність проектної документації. Фахівці, які роками займаються проектуванням і установкою опалювального обладнання, прекрасно знають всі вимоги до безпечного та ефективного використання приладів для обігріву . Адже від правильної установки систем опалення часто залежить не тільки тепло і затишок, але й безпека людей!
Поделиться ссылкой