Задати питання

Монтаж радіаторів опалення

Однією з головних складових частин будь-якої системи опалення, крім теплогенератору і теплопроводу, є опалювальні прилади, основна функція яких – це опалення будинку шляхом передачі теплової енергії від теплоносія приміщенню, яке обігрівається.

Такими приладами виступають:

  • гладкі труби;
  • ребристі труби;
  • конвектори;
  • радіатори.

Оскільки, найбільш часто системи опалення використовують радіатори, то розглянемо їх більш детально.

Визначаємося з приладом

Перш за все, треба визначитися з типом радіаторів. Від цього залежить, наскільки швидко буде нагріватися приміщення. Радіатори бувають секційними і панельними. Панельні теплові прилади найчастіше виготовляються зі сталі і добре здійснюють опалення будинку з середніми тепловтратами. Це дозволяє нівелювати коливання температури в межах 2-3 ° С.

Секційні радіатори бувають:

  • чавунні;
  • алюмінієві;
  • біметалеві.

Чавунні радіатори, які були дуже популярні ще років 10 – 15 тому, до цих пір широко застосовуються. Але їх трудомісткий монтаж, непривабливий зовнішній вигляд і велика інерція теплопровідності найчастіше роблять неефективним приватне опалення.

Алюмінієві і біметалічні (алюмінієвий корпус зі сталевою трубою всередині) – найбільш вдалий варіант монтажу радіаторів опалення. Хороша тепловіддача і ергономіка дозволили таким батареям останнім часом домінувати на ринку приладів обігріву приміщень.

Монтаж радіаторів

Якщо все було зроблено з розумом, то всі місця для розміщення опалювальних приладів і їх розмір вказані в проекті. При завчасному плануванні не виникає питань: де буде знаходитися радіатор? Чи впоратися він з обігрівом конкретної кімнати? Все це попередньо розраховується і промальовується в плані будівлі.

Монтаж систем опалення починається з радіаторів на етапі зведеної даху і скління. Причому, треба приготуватися до того, що радіатори доведеться встановлювати двічі. Перший раз – до початку опоряджувальних робіт, другий – після. Тому відразу опалювальні прилади встановлюються в упаковці, яку не треба поспішати знімати.

Після того, як установка радіаторів опалення завершена проводиться монтаж труб опалення, по яким теплоносій буде надходити в батарею. Після укладання труб, установки всіх елементів системи опалення (котла, розширювального баку і т. д.) і пробного пуску, радіатори демонтують. Це робиться для того, щоб їх не пошкодити і не забруднити під час оздоблення приміщень.

Якщо монтаж труб опалення був зроблений професійно, то вони будуть помітні тільки в місцях установки радіаторів. Весь інший монтаж теплопроводу здійснюється потай: або в підлозі, або в стінах. Після демонтажу приладів опалення для проведення оздоблювальних робіт, виходи труб опалення обов’язково консервуються щоб уникнути попадання в систему сторонніх предметів і сміття.

Остаточний монтаж радіаторів проводиться після завершення всіх будівельних робіт. У деяких випадках, навіть після установки предметів інтер’єру – якщо батарея заважає розмістити такі.

Щоб монтаж приладів системи опалення був проведений правильно і якісно, ​​краще звернутися до перевірених фахівців. Професіонали не тільки введуть в експлуатацію систему опалення, але і будуть її обслуговувати по гарантії.

Поделиться ссылкой