Задати питання

Монтаж систем опалення

На практиці, монтаж опалення планується на етапі проектування всієї будівлі. Оскільки, саме в цей момент визначається наявність на ділянці інженерних комунікацій (газ, вода, електрика, каналізація), способи підключення до них і вид опалення.

Початковий етап

При проектуванні передбачаються котельня, місця укладання труб, установка радіаторів або інших приладів опалення. У сучасному будівництві віддають перевагу прихованому монтажу системи опалення будинку з метою надання приміщенням більшої функціональності і ергономіки. Тому до монтажу опалення слід приступати на етапі зведених стін, поставлених вікон і встановленого даху.

Найпоширенішими системами опалення по виду використовуваної для обігріву енергії є:

  • газові;
  • електричні;
  • на твердому паливі.

По виду використовуваних опалювальних приладів опалення ділиться на:

  • радіаторне;
  • конверторне;
  • тепла підлога.

Краще монтувати труби опалення в підлогу (стяжку), що не зменшувати розміри приміщення в разі укладання труб в стіни. При такій реалізації, монтаж опалення здійснюється до облаштування підлог.

Монтаж

Якщо будується приватний будинок монтаж опалення починається з установки радіаторів (або інших подібних приладів) без зняття з них захисної упаковки. Такі роботи проводяться після штукатурення стін. Після цього в штукатурці робляться штроби для труб, укладаються труби і підключаються радіатори.

На наступному етапі встановлюється і підключається котельне обладнання, облаштовується димохід, розширювальний бак для створення тиску в системі і підключаються до, проведених раніше, труб. І тільки після цього система опалення заповнюється теплоносієм (вода, масло, антифриз), і проводиться пробний пуск.

Якщо запуск системи опалення не виявив неполадки, протікання і інших огріхів, які можливі при монтажі, то можна приступати до остаточного оздоблювання приміщень. При цьому теплоносій зливається, радіатори демонтуються, а місця виходу труб консервуються від забруднення під час оздоблювальних робіт.

Існує ще один варіант прокладки труб для опалення, який більш популярний в європейських країнах – на підлогу під плінтус. В такому випадку, після облаштування підлогового покриття, укладається пластиковий корпус, в якому труби підводяться до встановлених раніше радіаторів.

Слід пам’ятати, що всі будівельно-монтажні роботи слід проводити в сухому приміщенні при температурі не нижче 5° С. Не дотримання цих вимог завжди призводить до браку в процесі виконання робіт, що, в подальшому, може позначитися на правильному функціонуванні системи опалення.

Скільки це коштує?

Вартість монтажу опалення залежить від обраних матеріалів, обладнання та обсягів робіт. Найдорожчими є системи опалення, виконані пайкою мідних труб. В даному випадку, до високої вартості міді додаються трудомісткі роботи з пайки труб. Але, при правильному монтажі, така система опалення ніколи не дасть протікання.

Найдешевшим варіантом монтажу є прокладка пластикових або металопластикових труб – сам матеріал порівняно недорогий і монтаж не вимагає значних зусиль.

У будь-якому випадку, без залучення фахівця неможливо зробити правильний монтаж опалення будинку. Тому, краще не економити на професіоналах, що в кінцевому підсумку збереже набагато більше коштів, які в подальшому знадобляться на  обслуговування систем опалення, їх переробку або ремонт.

Поделиться ссылкой