Задати питання

Монтаж систем вентиляції

Часом деяким інженерних систем не приділяється належної уваги, а в деяких випадках, як, наприклад, системи вентиляції, ігноруються взагалі. Але ж вентиляція в будинку – це, в першу чергу, елемент безпечного перебування людини в приміщенні, економія на якому загрожує тяжкими наслідками.

Монтаж вентиляції здійснюється на етапі зведених стін, встановлених вікон і при наявності перекриття. Оскільки вентиляція – це досить складна інженерна конструкція, яка повинна монтуватися відповідно до плану приміщення, де є схема вентиляції.

Яка буває вентиляція?

Умовно вентиляцію можна класифікувати за принципом дії і використовуваних матеріалів.

За принципом дії вентиляція поділяється на:

  • витяжну;
  • припливну;
  • комбіновану.

Витяжна вентиляція примусово видаляє забруднене повітря, домішки та інші гази з приміщення. При цьому надходження свіжого повітря забезпечується за рахунок природної вентиляції: вікон, дверей або отворів-душників. Найбільш часто застосовується як вентиляція в приватному будинку, де можна забезпечити приплив природного свіжого повітря.

Припливна вентиляція діє за зворотним, для витяжної, принципом: подає в приміщення свіже повітря. При цьому відтік забрудненого повітря і шкідливих речовин здійснюється за рахунок природної вентиляції. Таку вентиляцію застосовують в основному в приміщеннях, де існують проблеми з припливом свіжого повітря і забір повітря необхідно робити далеко від приміщення.

Комбінована вентиляція умовно складається з двох: припливної та витяжної. Відповідно, така вентиляція відповідає як за видалення шкідливих речовин з повітря приміщення, так і за подачу свіжого повітря. Подібна вентиляція застосовується в основному в квартирах для забезпечення комфортних умов проживання для всіх мешканців будинку.

За матеріалами, які використовуються, вентиляція ділиться на:

  • металеву;
  • пластикову;
  • комбіновану.

Металева вентиляція виконується в основному з  жерсті. Довговічна, практична і доступна за вартістю матеріалів. Недоліком такої системи є можлива вібрація стінок коробів вентиляції в результаті руху повітря, що призводить до виникнення некомфортних сторонніх шумів в процесі функціонування. Монтаж вентиляції металом здійснюється в основному в приміщеннях, до яких немає вимог по шуму: коридори, кухні, комори, ванни і туалети.

У спальнях і вітальнях для монтажу вентиляції використовують пластикові труби, які за рахунок пружності матеріалу менш схильні до вібрації, і, як наслідок, менш гучні. До недоліків пластика слід віднести високу вартість, в порівнянні з бляшаними коробами.

Комбіновані системи вентиляції поєднують в собі як металеву, так і пластикову складові. Так, наприклад, в коридорах і інших технічних приміщеннях монтується вентиляція бляшаними коробами, а в житлових кімнатах – пластиковими трубами. Це дозволяє поєднати як економію коштів на матеріалах, так і зменшення рівня шуму в житлових кімнатах.

Як наслідок зі сказаного, слід зазначити, що монтаж вентиляції краще довірити фахівцям, які не тільки це зроблять швидше і якісніше, але і забезпечать безперервну і надійну експлуатацію таких систем.

Поделиться ссылкой