Робота кондиціонера повинна повною мірою виправдовувати себе в експлуатації. Для цього потрібно:
- придбати агрегат відповідно до обсягу приміщення;
- грамотно встановити;
- правильно використовувати, відповідно до інструкції;
- періодично виконувати профілактичні заходи.
Найскладніший момент – грамотна установка систем кондиціонування. Уже підтверджено, що 90% несправностей буває через неправильний монтаж приладу. Тому краще скористатися існуючими правилами і рекомендаціями.
Правила установки зовнішнього блоку
- Зовнішній блок або блоки встановлюються на кронштейни, які кріпляться тільки на міцну стіну. Виключено кріплення на застарілу стіну, утеплювач або обшивку. Якщо стіна з газобетону або подібного матеріалу, то також установка не рекомендується. В цьому випадку можна скористатися дахом, але довжина траси не повинна перевищувати рекомендованої довжини, інакше можливі великі втрати холоду в системі. Саме ідеальне місце під навісом або на незаскленому балконі.
- Кріплення підбираються з великим запасом міцності, який в 2 або 3 рази перевищує вагу агрегату.
- В тому і іншому випадку блок кріплять строго горизонтально для виключення неправильної циркуляції холодоагенту. Це правило монтажу системи кондиціонування потрібно виконувати обов’язково.
- Агрегат кріпиться до стіни не ближче 10-12 см, щоб у спеку був вільний обдув компресора.
- Дренажний шланг виводять так, щоб краплі конденсату не капали на перехожих. Можна прикріпити до стіни, тоді крапельки будуть стікати по ній.
Не варто забувати, що при кріпленні пристрою на перший поверх слід приховати його під гратами. При монтажі зовнішнього блоку до глухої стіни на високих поверхах необхідно вдаватися до послуг промислових альпіністів або до спецтехніки.
Монтаж системи кондиціонування в Києві
Монтаж системи кондиціонування: правила установки блоку всередині приміщення
- Будь-кондиціонер споживає багато електроенергії, тому потрібно ретельно розрахувати навантаження, щоб не сталося перегріву і загоряння проводки. Можливо, доведеться провести лінію з окремим автоматом.
- Внутрішню магістраль можна провести двома способами: заховати під декоративні пластикові короби або втопити в стіну. Останній варіант переважно роблять під час ремонту. Це буде естетично красиво і менш затратно.
- Дотримуватися головного правила вибору місця для агрегату: чим менше траса до зовнішнього блоку, тим більше буде ефективність роботи.
- Не можна розташовувати блок над батареями опалення, впритул до меблів або за шторами.
- При установці виключити напрямок холодних потоків на спальне або робоче місце.
- Пристрій повинен розташовуватися строго горизонтально, щоб не відбувалося скупчення рідини, і стікання її на стіни.
- Не можна допускати перегинання фреонової трубки, інакше рідина не зможе вільно циркулювати.
- Після з’єднання зовнішнього і внутрішнього блоку, використовуючи тільки спеціальне обладнання, виконують вакуумацію, тобто видаляють повітря і вологу. Потім закачують фреон і перевіряють герметичність всіх з’єднань, також за допомогою спецобладнання.
Професійний монтаж системи кондиціювання досвідченими фахівцями – головна умова для надійної, ефективної роботи її довгий час.
Поделиться ссылкой