Задати питання

Монтаж системи водопостачання

Основним і невід’ємним атрибутом житлового приміщення є наявність підведених комунікацій: водопроводу, каналізації і електрики. І якщо сучасні квартири вже відразу здаються в експлуатацію з цими зручностями, то приватні будинки і котеджі вимагають самостійного монтажу.

Зручно, коли є можливість підключити комунікації до централізованих постачальників. Якщо такої можливості немає, то на допомогу приходить монтаж водопостачання.

Що таке система водопостачання?

Будь-яка подача води складається з чотирьох частин :

  • джерела подачі води;
  • пристрою створення тиску в системі;
  • водопроводу;
  • точок використання.

Як джерело подачі води найбільш часто виступає свердловина з насосом. Також існують варіанти водозабору з річок, озер та інших відкритих водойм. Але в такому випадку в систему водопостачання обов’язково монтують системи механічної та біологічної очистки. Насос на подачу води підбирається відповідно до параметрів свердловини: її дебетом (можливим обсягом викачувати води), діаметром, глибиною і дзеркалом води. Під дзеркалом води мається на увазі водяний рівень щодо землі. Наприклад, свердловина може бути 50 метрів, а дзеркало води – 3 метри. Тобто після буріння свердловини вода сама піднялася з 50 метрів до 3-х. Дзеркало води визначає тип встановлюваного насоса. Якщо дзеркало менше 9 метрів, то можна використовувати будь-який насос. Якщо більше – тільки глибинного типу, оскільки, згідно із законами фізики, насос повинен пересилити силу всесвітнього тяжіння

Тиск в системі: навіщо він?

Пристрої створення тиску в системі дозволяють воді текти по трубах. Без тиску води не працюватимуть ні пральна машина, ні посудомийна машина, ні зливний бочок в туалеті. Також неможливо буде реалізувати гаряче водопостачання.

Створити такі умови можна двома способами:

  • розширювальний бак;
  • перепад рівнів води.

Найбільш простим, швидким і дешевим є створення перепаду рівнів води. Наприклад, з джерела подачі вода надходить в ємність на височині (бак на горищі, водонапірна вежа тощо), звідки вже подається в будинок (або будинки). Така система використовується для подачі води для багатьох користувачів, оскільки в індивідуальному порядку буде на порядки дорожче. Так реалізується центральне водопостачання в малих містах і селищах.

Для індивідуальної системи водопостачання найкраще підходить розширювальний бак, який являє собою герметичну металеву ємність під тиском, в якій розміщена гумова груша для води. Вода закачується в грушу, а накачане в ємність повітря виштовхує її назад, тим самим створюючи тиск в системі.

Водопровід і точки використання монтуються безпосередньо від засобів створення тиску згідно з проектом і планом розміщення побутової техніки. За бажанням, труби можуть бути заховані в підлогу або стіни.

Залучення фахівців до монтажу системи водопостачання тільки вітається – це дозволить уникнути багатьох незручностей і фінансових втрат в процесі експлуатації і обслуговуванні системи водопостачання.

Поделиться ссылкой