Задати питання

Монтаж внутрішньопідлогового конвектора

Конвектор, як і будь-який інший, є однією з частин системи опалення і виконує функцію передачі тепла від теплоносія до повітря приміщення. Основною особливістю таких конвекторів є прихована установка в підлогу.

Який конвектор вибрати?

Опалювальні прилади діляться за типами теплоносія, який використовується при опаленні приміщення. І в середині конвектори – не виняток. Однак, в силу специфічного монтажу, найбільшого поширення набули рідинні та електричні конвектори.

Якщо в опалювальному приміщенні реалізована генерація тепла на основі рідинної системи опалення, то, відповідно, такого ж типу використовуються і конвектори. Однак коли підводити теплопроводи далеко або є істотні обмеження в конструкції будівлі, то використовують електричні конвектори.

За принципом своєї дії конвектори бувають:

  • з природною вентиляцією;
  • з примусовою вентиляцією.

При природній вентиляції холодне повітря надходить з приміщення самостійно, внаслідок фізичних законів, опускається до конвектора, де нагрівається і, в вигляді гарячого повітря піднімається вгору, нагріваючи приміщення.

Примусова вентиляція має на увазі наявність в конвекторі вентилятора, який нагнітаючи в теплообмінник повітря, прискорює нагрів приміщення.

При реалізації рідинного опалення установка внутрішньопідлогового конвектора з примусовою вентиляцією не завжди є виправданою. Оскільки разом з трубами теплоносія до конвектора доводиться прокладати і електричний кабель для роботи вентилятора. Тому часто примусову вентиляцію використовують в електричних внутрішньопідлогових конвекторах.

Куди ставити?

Монтаж внутрішньопідлогових конвекторів починається на етапі облаштування підлог, після установки вікон і організації перекриття приміщення або даху. Згідно з проектом, такі конвектори розміщуються біля вікон і дверних прорізів із-за високих тепловтрат саме в цих місцях. Використання приладів опалення у віконних і дверних прорізах дозволяє швидше нагріти кімнату і збільшити час остигання повітря.

Монтаж починається з підведення комунікацій в місця установки конвекторів. Труб теплоносія в разі рідинного опалення і електричних проводів при електричному обігріві. Після підведення комунікацій встановлюються конвектори або інші радіатори. Вся система запускається і перевіряється її ефективна робота. Якщо перший пуск пройшов успішно, конвектори або демонтуються, або консервуються в місцях установки, щоб не бути пошкодженими під час оздоблювальних робіт.

Після закінчення внутрішньо кімнатного благоустрою, конвектори розпаковуються (або встановлюються назад в разі демонтажу), і зверху встановлюються декоративні грати в тон підлогового покриття.

Поделиться ссылкой