Популярність системи чілер-фанкойл неухильно зростає, як і частота запитів «фанкойл технічне обслуговування». При цьому навіть побіжний аналіз ринку показує, що на обслуговування фанкойлів ціни сильно відрізняються. Чому це так, і скільки реально коштує сервісне обслуговування фанкойлів ми розповімо в цій статті.
Обслуговування фанкойлів: перелік робіт
У загальному випадку, фанкойл складається з теплообмінника з патрубками підведення, вентилятора з електроприводом і регулюючих клапанів. Теплоносій – звичайна вода або рідина, від якої в теплообміннику відбирається частина енергії на обігрів або охолодження. Джерело теплової енергії в цьому випадку, звичайно ж, чілер.
З огляду на специфіку роботи, основні несправності фанкойлів такі:
- течі радіатору і патрубків підведення;
- засмічення радіатору пилом;
- утворенню цвілі і грибка на радіаторі внаслідок постійної наявності конденсату (характерно для літнього періоду);
- порушення цілісності ізоляції електричних ланцюгів;
- перекіс фаз по струму і напрузі;
- аксіальні і тангенціальні биття електродвигуна і вентилятора;
- порушення геометрії лопатей вентилятора і їх биття об радіатор;
- нехарактерний шум і вібрація при роботі;
- повна або часткова відмова систем автоматики і дистанційного керування.
При цьому найбільшу складність представляє обслуговування касетних фанкойлів, що розміщуються в стелі. Пов’язано це з роботою на висоті і вимагає трохи більше часу, ніж для обладнання інших типів.
Перелік сервісних операцій для всіх типів фанкойлів такий:
- По механічній частині: огляд корпусу і складових частин, усунення пошкоджень, течі радіатора, підтяжка різьбових з’єднань, контроль плавності ходу підшипників, огляд лопатей вентилятора, чищення корпусу і жалюзі від пилу;
- По теплотехнічній частині: чистка та дезінфекція зовнішньої поверхні радіатора і промивка його внутрішньої частини;
- По електричній частині: контроль цілісності ізоляції високовольтних і низьковольтних ланцюгів, електричні вимірювання (фазний струм, напруга, перекоси між фазами), контроль пристроїв і апаратів прямого, непрямого і дистанційного керування.
Рекомендована фахівцями періодичність сервісних робіт по фанкойлам – один раз в три-чотири місяці. Ідеальним є варіант комплексного обслуговування системи чілер-фанкойл.
Обслуговування фанкойлів: кошторис
Оціночна вартість (кошторис) виконуваних робіт (підкріплена договором) є Вашою гарантією від недобросовісних виконавців. Складати її потрібно кожен раз при виконанні робіт будь-якого типу. І Вам спокійніше, і виконавець буде намагатися зробити свою роботу якнайкраще. Чому?
Договір на проведення робіт і відповідний кошторис є доказовою базою для можливих судових розглядів. І якщо компанія-виконавець ухиляється від їх складання – від її послуг варто відмовитися на користь іншої, яка не боїться можливої юридичної відповідальності.
З приводу фанкойлів і їх обслуговування можна зробити наступні висновки:
- час життя фанкойлу прямо пропорційний якості його обслуговування;
- на будь-який фанкойл технічне обслуговування повинно бути повним і своєчасним;
- виконання робіт слід довіряти тільки кваліфікованим фахівцям (бажано однієї організації);
- на обслуговування фанкойлів ціни не можуть бути вище, ніж мінімальні на ринку + 30%, так, як в сервісному циклі відсутні трудомісткі і наукоємні операції.
Відзначимо також, що звернувшись в Інсталсіс, Ви отримуєте сервісне обслуговування фанкойлів в Києві і області за найвищим розрядом і адекватними цінами.
Поделиться ссылкой