Задати питання

Обслуговування систем вентиляції та кондиціонування

Комфортний мікроклімат приміщень = висока працездатність колективу. У той же час в реальному житті технічне обслуговування систем вентиляції та кондиціонування повітря абсолютно неминуче. Своєчасне сервісне обслуговування  систем вентиляції приносить великим корпораціям мільярдні надприбутки. І сьогодні з’ясуємо, чому.

Технічне обслуговування систем вентиляції та кондиціонування: причини і наслідки

Середньостатистичне міське повітря – це суміш :

 • пилу природного походження (земля, пісок, частинки деревини);
 • пилу штучного походження (вугільний пил контактних вставок тролейбусів, іржа і металева стружка з автомобілів, мотоциклів, велосипедів, важкі метали з вихлопних газів);
 • шкідливих і небезпечних газів (вуглекислого СО 2 , чадного СО, оксидів азоту NO x , парів бензину, дизпалива, інших вуглеводнів);
 • бактерій і мікроорганізмів, які переносяться повітряними масами (корисних і шкідливих);
 • запахів від будівельних та інших робіт (зварювання, різання, свердління, приготування їжі і т. д.).

І, в найбільш загальному випадку, Ви і Ваші співробітники дихайте цим всім по дорозі на роботу / з роботи і протягом робочого дня. Бонусом сюди ж йде спека від сонця, комп’ютерної та копіювальної техніки, холодильників, кавоварок і т. д.

Фільтрацією цих речовин «на вході» і займається система вентиляції. Крім того, на неї також покладаються функції контролю температури і створення надлишкового тиску в приміщенні. Останній фактор перешкоджає сонливості, підвищуючи рівень концентрації працівників. Погодьтеся, це важливо.

Вимоги до обслуговування систем вентиляції

Найслабше місце системи кондиціонування – повітряний фільтр. І яким би досконалим він не був, його ресурс утримання шкідливих речовин скінченний. Пов’язано це з тим, що площа фільтру скінченна, а частинки бруду під напором повітря його неухильно ріжуть і дряпають. Результат очевидний: фільтр починає пропускати шкідливі речовини.

Інші «побічні ефекти» від забруднення фільтру – шум і зростання витрат електроенергії на прокачування повітря. А значить, на фільтрах багато заощадити не вийде внаслідок зростання експлуатаційних витрат і зниження концентрації працівників. Питання «що з цим усім робити?» і «як вирішувати проблему?» – цілком зрозумілі в даній ситуації.

Договір на обслуговування систем вентиляції та кондиціонування  покликаний вирішити всі означені проблеми разом. Переваг  укладення такої угоди кілька:

 • будь-який фільтр має мінімальний і максимальний термін служби, а правильно визначити рівень його забрудненості може тільки фахівець;
 • самостійна заміна фільтрів – можлива, але псування устаткування суто на Вашій совісті (а так у Вас буде гарантія на роботи);
 • витрати на кваліфіковане обслуговування невеликі і непорівнянні з вартістю часу керівника компанії;
 • обслуговування системи може проводитися без Вашої участі з постійним стійким рівнем якості.

Як висновки відзначимо, що  постійний контроль за роботою систем вентиляції та кондиціонування повітря потрібно проводити :

 • комплексно (заміна всіх фільтрів разом, усунення несправностей, контрольна діагностика);
 • регулярно (компанія-виконавець визначає графік обслуговування в залежності від навантаження на фільтри і сезонності);
 • однієї і тієї ж організацією (стабільна якість – свідомо позитивне вирішення проблемних моментів).

Все це про нас. Проектування кондиціонування, сервісний огляд і постійне обслуговування вентиляційних систем від компанії Інталсіс – це найвища якість за найбільш адекватними цінами!

Поделиться ссылкой