Задати питання

Опалення церкви повітрям і теплими підлогами

Опалення церкви є досить складним з інженерної точки зору заходом. Причин тому кілька:

 • нестандартна архітектура;
 • великі площі, не розділені перегородками;
 • наявність великої кількості вікон, кількох широких дверей.

Але обігрів церкви необхідний, і фахівці Інсталсіс раді прийти на допомогу в цьому питанні.

Опалення церкви: вибір обладнання та технічних рішень

Почнемо з архітектури. Її “нестандартність” полягає в тому, що церква – це, як правило, 1-2-поверховий будинок (підвал і зали для богослужінь) з великою кількістю ікон, образів, розписів на стінах і т. д. Якщо розглядати в якості джерела тепла класичні батареї, стає ясно, що місця під їх установку мало, а значить обігрів церкви буде неефективним.

Опалення церкви конвекторами з примусовою циркуляцією повітря також неможливе – створювані ними повітряні потоки можуть задувати свічки, що дуже і дуже неприємно для істинно віруючих людей. Конвекторів же з природною конвекцією буде недостатньо через великих площі.

Не на користь конвекторів також буде і той факт, що розміщувати їх в підлогу не можна (декоративні решітки і сам прилад можуть бути пошкоджені під час багатолюдних богослужінь), а зовнішня установка настільки ж важка, як і у випадку з батареями. Неможливо також опалення церкви інфрачервоними джерелами тепла – розміщувати їх на стінах або підвішувати над залом на тросах не можна.

Серед доступних і прийнятних рішень залишається всього три:

Тепла підлога в церкві: за і проти

Церква – будівля з вертикальною архітектурою, а тепле повітря, як відомо, завжди піднімається вгору. У зв’язку з цим, створити теплу зону на рівні 0-2 метрів від підлоги практично неможливо при використанні інших джерел тепла. Тепла підлога в церкві якраз здатна ефективно обігріти саме цей простір, а прихований монтаж елементів системи дозволяє при богослужіннях використовувати всю площу залу.

Безумовно,  монтаж теплої підлоги  повинен виконуватися на стадії будівництва або капітального ремонту храму, так як це має на увазі великий обсяг підготовчих і монтажних робіт (укладання труб, заливку бетонної стяжки, укладання фінішного покриття, ін.).

Тепла підлога в церкві має один аргумент “проти” – складно обігріти простір вище 2 метрів, а в разі церкви це запітнілі вікна і грибок. Цього недоліку позбавлений інший спосіб опалення – теплим повітрям.

Опалення церкви повітрям

Обігрів церкви повітрям не просто можливий, а й надзвичайно ефективний. Сфера застосування цього виду опалення – житлові, виробничі та інші приміщення площею понад 100 м², і чим більше площа – тим ефективніший цей спосіб обігріву. Церква – будівля з площею суттєво більш 100 “квадратів” з високими стелями і великою кількістю вікон. Транспортувати теплоносій на такі висоти просто накладно, а тепле повітря підніметься до стелі за рахунок природних фізичних процесів. підсумок:

 • завжди чисті і сухі стіни;
 • немає конденсату на вікнах, незалежно від висоти їх розміщення;
 • всі елементи системи розміщені приховано і не захаращують простір.

Мінус такого способу обігріву “в чистому вигляді” – наявність “холодної зони” біля підлоги, і усунути цей недолік неможливо.

Комбінований обігрів

Комбіноване опалення церкви – спосіб ефективно вирішити зазначені вище проблеми. Тепла підлога в церкві бере на себе функцію створення теплої зони біля підлоги і забезпечує компенсацію тепловтрат через двері, а система повітряного обігріву виключає появу конденсату і грибка “на висоті”. Переваг у такого рішення кілька:

 • обидві системи приховані, але ефективно працюють;
 • витрати на опалення церкви в цьому випадку нижче, ніж при використанні інших опалювальних приладів і систем;
 • відсутні протяги і холодні зони;
 • приміщення прогрівається рівномірно по всьому об’єму;
 • восени і навесні тепла підлога в церкві може виконувати функцію основного джерела тепла.

Висновки:

 • церква – складний об’єкт, але обігріти його можна;
 • традиційні батареї тут неефективні і недоречні;
 • комбінований обігрів повітрям і системою підігріву підлоги – найбільш ефективне рішення.

Професійне опалення церков і храмів Київ і Київська область – один з напрямків діяльності компанії  Інсталсіс . Наші фахівці в найкоротші терміни виконають тепловий розрахунок приміщення, підбір і монтаж необхідного обладнання, а наші ціни Вас приємно порадують.

Поделиться ссылкой