Задати питання

Приватне опалення

В умовах ринкових цін на енергоресурси, зношеності комунального господарства та раціонального використання коштів, все більше і більше власників житла переходять на індивідуальне опалення.

Основним показником автономного обігріву є установка у власному приміщенні теплогенератора. У квартирі такими джерелами тепла можуть виступати електричні або газові котли. Приватне домоволодіння надає більший вибір: від печей до теплових насосів.

Отже, що являє собою приватне опалення?

Індивідуальна система опалення це:

  • власне джерело тепла (теплогенератор), в якості якого можуть виступати печі, каміни, котли на різних видах палива, електронагрівачі, теплові насоси і т. п.;
  • замкнутий цикл теплообміну, під час якого тепло не опалює ніякі інші приміщення, які не належать власнику;
  • оплата за опалення зводиться до експлуатаційних витрат і покупки палива.

Традиційно теплогенератори ділять по типу палива , яке в них застосовується для вироблення тепла:

  • електричні;
  • газові;
  • твердопаливні;
  • теплові насоси.

Що ж вибрати?

До найбільш ресурсомістких в установці і обладнанні відносяться теплові насоси, які працюють на основі теплообміну з навколишнім середовищем. Їх принцип роботи заснований на акумулюванні тепла з зовнішніх джерел (землі, повітря, води) і передачі його в всередину приміщення. З іншого боку – таке опалення відноситься до найдешевших в експлуатації і екологічно чистих.

До дорогого сегменту з оплати за використане паливо, відносяться електричні та газові котли. Їх установка за ціною порівнянна з твердопаливними і виправдана для будівель з обмеженими просторовими можливостями.

До найбільш функціональних, по співвідношенню ціна / експлуатація, відносяться твердопаливні котли. У свою чергу вони теж діляться по виду використовуваного палива:

  • на рідкому паливі;
  • піролізні;
  • пелетні;
  • тривалого горіння.

Котли, які працюють на рідкому паливі, використовують дизель або мазут. Повинні бути розміщені в окремому приміщенні і мати окремий резервуар для палива. Дорогі і складні в експлуатації.

Піролізні, пелетні і котли тривалого горіння використовують в якості палива продукти переробки деревних відходів і дрова твердих порід дерева. Відрізняються високим коефіцієнтом корисної дії (до 90%). Прості і помірно дешеві в експлуатації.

В даний час найбільш ефективною речовиною-теплообмінником, з точки зору економіки, є вода. Відповідно, опалення, виконане на основі водяної системи найбільш просте і економічне в експлуатації. До його недоліків відносяться обов’язковий контроль системи за наявністю води і за її постійним підігрівом, оскільки в разі сильних морозів система може замерзнути і зруйнуватися за рахунок гідророзриву. Щоб уникнути подібних сценаріїв, іноді систему заповнюють трансформаторним маслом, антифризом або ставлять розширювальний бак, створюючи тим самим в системі тиск. Це призводить до зниження точки замерзання рідини в системі.

З оглядкою на сказане, можна підсумувати, що в сучасних умовах, економічно обґрунтованим приватним опаленням є водяна система під тиском на твердопаливному котлі.

Поделиться ссылкой