Задати питання

Проектування промислових вентиляційних систем

Монтаж промислових вентиляційних систем проводиться на підприємствах, виробництвах, лабораторіях, складах, в приміщеннях великої площі і з високими стелями. 

Початок монтажних робіт вимагає наявності проекту, про який розумно подбати ще на етапі будівництва виробничого приміщення. Наша компанія здійснює розробку проектної документації, в тому числі і промислових вентиляційних систем, і готова надати Вам свої професійні послуги.

Проектування вентиляції  включає в себе складання пакету креслень схем вентиляційних систем, специфікації, розробки завдань для робочих, складання техніко-економічної обгрунтованості вибору обладнання для вентиляції.

Проектування складається з наступних етапів:

  • На першому етапі, згідно з технічними умовами і нормативно-правовими документами, проводиться розрахунок необхідного повітрообміну, далі йде складання аеродинамічного розрахунку, розрахунку рівня шуму (акустичний розрахунок).
  • Після проведення вищевказаних розрахунків виконується креслення, яке в подальшому надається на узгодження замовнику для його затвердження або коригування.
  • Після затвердження замовником креслення розробляються завдання для робітників (складається документація по електричним комунікацій, будівельним та сантехнічним роботам).
  • Тільки після наявності всього пакета документів з проектування відбувається  монтаж вентиляції  і пробний запуск системи.

Що необхідно передбачити в проекті вентиляційної системи?

Необхідно визначитися зі способом пересування повітря – природним або механічним (наприклад, за рахунок електродвигуна), підібрати оптимальний спосіб дії вентиляційної системи: витяжної або припливної, визначити наявність повітропроводів – канальна система (що має відгалужені проходи повітря) або безканальна, і ще ряд важливих нюансів.

 

Наступним етапом при проектуванні йде виконання розрахунку повітрообміну приміщення. Розрахунок проводиться за встановленою формулою з урахуванням таких факторів: загальна площа вентильованого приміщення (необхідна кількість точок забору повітря або припливу повітря), архітектурні особливості, тип обраного обладнання та місце його кріплення. Якщо правильно провести розрахунок, не залишиться сумнівів у високій продуктивності і ефективності роботи вентиляційної системи.

В цілому, промислова вентиляція є, в силу своїх потужних параметрів і, відповідно великого радіусу дії, досить надійним і прийнятним джерелом постачання свіжого повітря в закрите приміщення. До недоліків такого виду обладнання варто віднести відносно чималу вартість системи, витрати на електроенергію, необхідність обов’язкового періодичного сервісного обслуговування.

Проектування є дуже важливим початковим етапом при влаштуванні системи вентиляції, оскільки грамотно складений проект – це запорука подальшої ефективної, безперебійної, раціонально обґрунтованої роботи всієї вентиляційної системи.

Поделиться ссылкой