Задати питання

Ремонт теплових завіс

Теплові бар’єри (завіси) – відмінний спосіб заощадити на опаленні кафе, клубу, торгового центру. Але без належного обслуговування теплових завіс їх надійна робота залишається під питанням, а несподівана поломка і подальший ремонт теплової завіси однозначно шкодить бюджету будь-якої фірми. На питаннях грамотної експлуатації даного обладнання зупинимося сьогодні.

Технічне обслуговування теплової завіси: яких несправностей можна уникнути?

Основне призначення теплової завіси зрозуміло вже з назви –  створення заслону на шляху холодного повітря. І робиться це лише тому, що нагріти приміщення великого об’єму важко, а ось охолоджується воно дуже швидко. Фактично, такий бар’єр не дозволяє витратам на опалення стати катастрофічно великими для бізнесу.

Що стосується схемотехніки,  класична завіса складається з:

 • станини, на яку кріпляться інші елементи;
 • джерела тепла (найчастіше це класична вольфрамова спіраль);
 • радіального вентилятора (турбіни) з приводом від електродвигуна;
 • корпусу (він же захисний кожух, фільтр і направляючі повітряного потоку);
 • органів управління.

Основні порушення нормальної роботи обладнання такі:

 • засмічення повітряних фільтрів пилом і, як наслідок, нерівномірне охолодження нагрівачів (їх локальний перегрів і перегорання);
 • зниження продуктивності вентилятора і приладу в цілому через запиленість фільтрів;
 • порушення плавності ходу підшипників вентилятору, його заклинювання;
 • перегрів і відмова електродвигуна;
 • повна або часткова відмова захисних датчиків.

При цьому, профілактичне обслуговування проводиться з міркувань недопущення зазначених несправностей і мінімізації економічних втрат для підприємства, організації або установи.

Обслуговування теплової завіси: ціна і періодичність

В цілому, сервісний цикл будь-якого з різновидів даного обладнання можна поділити на щомісячні операції, квартальні, піврічні та річні, кожна з яких переслідує свої цілі і має характерні особливості.

Щомісячний сервіс  включає в себе візуальний контроль обладнання, електричні виміри, чистку жалюзі і перевірку працездатності на всіх експлуатаційних режимах.

Квартальне обслуговування  включає в себе обсяг місячного з додаванням контролю і підтяжки різьбових з’єднань, контролю і заміни запобіжників, огляд вентиляторного блоку.

Піврічний сервіс  виконується в обсязі щомісячного і квартального плюс сезонне налагодження автоматики і чистка теплообмінників (особливо актуально для завіс з водяним контуром).

Раз на рік , крім щомісячного, квартального і піврічного обсягу робіт виконується дезінфекція корпусу і теплообмінників, а також інструментальний контроль рівня зносу і плавності ходу приводних підшипників.

У цінах України щомісячний догляд обійдеться від 600 грн. / Рік, щоквартальний – від 1000 грн. / Рік, піврічний – від 1500 грн. / Рік, річний – від 2000 грн. (суми вказані для умов цілорічної роботи обладнання і не враховують міжсезоння простої). На ремонт теплових завіс  ціна суто індивідуальна (залежить від характеру поломки і вартості запчастин).

Підводячи підсумок всього викладеного вище, висновки такі:

 • обслуговування теплових завіс – важлива складова ефективного обігріву;
 • організувати систематичний сервіс для такого обладнання не становить труднощів, до того ж це недорого;
 • ремонт теплової завіси – індивідуальний.

Відзначимо, що компанія  Інталсіс  має значний практичний досвід інсталяції та обслуговування теплових завіс будь-яких модифікацій в Києві і області. Якість наших послуг – безапеляційно висока, а ціни – приємно низькі.

Поделиться ссылкой