Задати питання

Резервні котли – навіщо це потрібно?

В останні роки все більш широке поширення набувають різні системи автономного опалення. Дійсно, встановивши в будинку газовий, дизельний, твердопаливний або електричний котел Ви отримуєте масу переваг в порівнянні з центральним опаленням. По-перше, Ви самостійно регулюєте температуру в своєму будинку або квартирі. По-друге, в переважній більшості випадків витрати на автономне опалення істотно нижчі, ніж оплата міським службам.

Однак, в разі виходу опалювального котла з ладу або ж відключення газу для газових котлів (або електрики для електрокотлів) і відсутність палива для дизельних або твердопаливних котлів ви ризикуєте замерзнути у власному будинку. В цьому випадку зберегти тепло в опалювальній системі і в опалювальних приміщеннях допоможуть  резервні котли.

Підбір та підключення резервних котлів

При виборі резервного котла слід дотримуватися всього двох основних принципів:

  • джерелом енергії для нагріву теплоносія резервного котла, по можливості, не повинен бути те ж джерело, що і для основного котла. Винятком може бути випадок, коли резервування виконується для забезпечення безперебійного опалення при аварійних зупинках основного котла і за умови постійної наявності палива (наприклад, твердопаливні котли в лісовому будинку відпочинку);
  • потужність резервного котла не повинна бути істотно менше потужності основного. В іншому випадку резервний котел не зможе забезпечити комфортну температуру в опалювальних приміщеннях.

Підключаються до системи резервні котли паралельно основному. Перемикання між котлами виконується вручну за допомогою звичайних запірних вентилів, або в автоматичному режимі.

Додаткові способи підвищення надійності систем опалення

Часто причиною непрацездатності газових, дизельних або твердопаливних котлів є не поломка самого котла і не відсутність газу або палива, а  перебої з електроживленням автоматики котлів . В цьому випадку забезпечити працездатність всіх електричних контурів опалювальної системи – циркуляційних насосів і котельні автоматики –  допоможе джерело безперебійного живлення . Фактично ДБЖ для котлів являє собою акумулятор із зарядним пристроєм і інвертором для зворотного перетворення постійного струму в синусоїдальний змінний. При аваріях (або відключеннях) в електромережі перемикання на живлення від акумулятора відбувається практично миттєво і робота системи опалення не переривається.

Зверніть увагу, що використовувати для котла звичайне ІБЖ комп’ютеру не можна. Причина в тому, що недорогі комп’ютерні безперебійники мають в якості вихідної напруги ступінчасту «синусоїду», з якої котельня автоматика і насоси не будуть працювати належним чином або не працюватимуть зовсім. Крім того, комп’ютерні ДБЖ комплектуються акумуляторами невеликої ємності і забезпечать працездатність опалювальної системи лише на короткий час.

При підборі ДБЖ для котлів слід враховувати два параметри:

  • сумарну споживану електричну потужність опалювальної системи (нагадаємо, що для електрокотлів ДБЖ не використовуються);
  • очікуваний час автономної роботи (як правило, цей параметр вибирають в межах 12 годин).

Розглянуті способи підвищення надійності опалювальних систем дещо підвищують вартість системи опалення в цілому. Однак резервування котельного обладнання та забезпечення безперебійного електроживлення гарантують тепло і комфорт Вашої оселі.

Поделиться ссылкой