Задати питання

Руфтоп: особливості та переваги дахового кондиціонера

Обігрів і кондиціонування – головний біль власників великої бізнес-нерухомості. Але що робити, коли звичайний кондиціонер вже неефективний, а до чілеру ще не доросли? Вихід є. Це так звані дахові кондиціонери (вони ж руфтопи). Про те, що таїть в собі експлуатація і технічне обслуговування руфтопів, розповімо нижче.

Технічне обслуговування руфтопів: прайс на перелік робіт

Конструктивно руфтоп – це звичайний кондиціонер. Єдиною його відмінністю від побутових моделей є набагато більші масогабарітні показники і потужність. Основна сфера використання – охолодження / обігрів приміщень середнього розміру (від 100 до 1000 м 2 ).

Залежно від  функціонального призначення , дахові кондиціонери поділяють на:

 • пристрої охолодження;
 • пристрої обігріву (працюють в режимі теплового насоса);
 • комбіновані.

Останні сьогодні користуються найбільшим попитом завдяки мінімальній схемотехніці при значному функціоналі. Джерелом тепла в них може бути  газовий пальник, електричні спіралі або водоповітряний теплообмінник , що дає можливість вибрати ту модель, яка більше Вам підійде.

Як уже зазначалося, відмінною рисою руфтопів є їх  габарити і маса . І хоча сам по собі прилад не є надвеликим і важким, хороша опора йому знадобиться. Погодьтеся, півторатонний агрегат на стіну не повісиш, тому кращі місця його  установки  – це капітальна дах або окремий майданчик на подвір’ї.

Що стосується  сервісу, перелік основних операцій  по кришним кондиціонерам такий:

 • чистка кондиціонера , тобто його теплообмінників і повітряних фільтрів;
 • усунення течі радіаторів і патрубків;
 • контроль якості ходу підшипників вентилятора (-ів);
 • контроль геометрії крильчатки вентилятора (-ів);
 • контроль рівня вібраційних навантажень, підтяжка різьбових з’єднань;
 • електричні вимірювання (контроль величин фазних напруг і струмів, рівня перекосу фаз);
 • перевірка пристроїв і апаратів захисту.

Як бачите, трудомістких операцій тут немає, тому процедура дорогою бути просто не може. У більшості компаній прайс на обслуговування руфтопів стандартний, а коливання цін – незначні.

Вартість ремонту руфтопів

На відміну від сервісного обслуговування, ремонт дахових кондиціонерів відчутно дорожче їх побутових «побратимів». Пов’язано це з тим же масштабним фактором: велика потужність вимагає більшої надійності, тому всі комплектуючі важчі, більше і дорожчі. Але не варто лякатися, при належному сервісі з ладу руфтопи виходять рідко.

Грубо кажучи, ремонт такого обладнання та його вартість залежить більше від географічного видалення Вашого об’єкту від найближчого дилерського центру. Решта складових ціни, яку Вам назвуть, – це вартість самих робіт і можливі «накрутки» недобросовісних виконавців. Тому ринок ремонтних послуг слід ретельно аналізувати і зупинятися на найбільш оптимальних цінових пропозиціях.

Отже, підсумуємо все сказане вище:

 • руфтопи – відмінна альтернатива системам чілер-фанкойл (а також класичним системам рідинного обігріву з електричним, газовим або твердопаливним котлом);
 • застосовувати їх можна в невеликих приміщеннях;
 • дане обладнання – широкодоступне, має великий ряд потужностей;
 • інсталяція руфтопів обмежується встановленням одного блоку і підведенням комунікацій до нього.

На завершення відзначимо, що компанія  Інсталсіс ось уже близько 12 років встановлює дахові кондиціонери в Києві і передмісті. Один дзвінок нам, і Ви отримуєте якісний монтаж і обслуговування руфтопів на довгі роки за приємними цінами. Руфтопи York, Ruud, Ран – це всього лише невеликий перелік брендів дахових кондиціонерів, з якими ми працюємо.

Поделиться ссылкой