Задати питання

Схема монтажу опалення

Основним документом необхідним для побудови будь-якої будівлі є його проект. Саме він визначає вид і монтаж опалення, ціну матеріалів і робіт, терміни і гарантії.

Схема монтажу опалення має на увазі три складові частини: місце для обладнання джерела тепла, ділянки для укладки теплопроводу і точки для установки приладів опалення.

 

Якщо локації для установки теплогенератора і радіаторів заздалегідь передбачені планом приміщень (котельні, вікнами, нішами і т. д.), то монтаж труб системи опалення можна зробити декількома варіантами. Це залежить від типу теплопроводу, який був обраний.

Чим підводити тепло?

Сьогодні в якості теплопроводу використовують такі труби:

  • сталеві;
  • мідні;
  • металопластикові;
  • полімерні.

Сталеві труби з розвитком прогресу поступово витісняються полімерними та металопластиковими. І це зрозуміло, адже сталеві з’єднання з часом іржавіють, втрачають властивість утримувати теплоносій і дають течі. Такі проблеми не виникають з іншими матеріалами для теплопроводу.

У кого є фінансова можливість, підводять до радіаторів теплоносій за допомогою мідних труб. Вартість матеріалів і трудомісткість – великі, але вони окуповуються за рахунок того, що мідь не окислюється і може служити практично вічно.

Сьогодні найчастіше виконується монтаж поліпропіленового опалення. За якістю і довговічністю полімерні труби практично не поступаються мідним, а цінова політика на матеріали і укладання таких труб дозволяють значно заощадити.

Що на виході?

Також схема монтажу передбачає місця, де знадобиться установка радіаторів опалення , а також способи їх монтажу. Сьогодні вибір батарей дуже великий. Найбільш популярними є алюмінієві і біметалічні (алюмінієві зі сталевою трубою) радіатори.

Такі прилади не тільки дозволяють швидко нагріти кімнату до потрібної температури, але і прекрасно витримують тиск і циркуляцію теплоносія. Сучасні лакофарбові матеріали, що наносяться на такі прилади, довговічні, стійкі до забруднень і невеликих механічних пошкоджень.

У разі, якщо проект опалення передбачає наявність системи «тепла підлога», то весь монтаж труб системи опалення можна виконати тими ж полімерними матеріалами, що дозволить не тільки заощадити, але і за рахунок різної теплопровідності зробити більш плавним процес обігріву.

Що на вході?

Якщо проект дозволяє, то ним передбачено спеціальне приміщення – котельня. Її призначення – розміщення обладнання для генерації тепла і підтримки умов роботи системи опалення. Там розміщуються котел (або тепловий насос), насосне обладнання для циркуляції теплоносія, розширювальний бак для підтримки тиску, системи контролю і автоматики. Котельня дозволяє не тільки компактно помістити все необхідне обладнання, але і захистити людей від потенційних небезпек, які виникають в ході експлуатації опалення.

Схема монтажу системи опалення повинна передбачати всі нюанси, які можуть виникнути не тільки в процесі установки, але і в ході експлуатації. Оскільки на практиці, часто треба мати доступ до тих чи інших частин системи для профілактики або ремонту.

Поделиться ссылкой