Задати питання

Теплоізоляція для труб – для чого вона потрібна?

Будь-яка сучасна інженерна система – це, в першу чергу, система з мінімальним енергоспоживанням. Як приклад можна приводити все що завгодно, починаючи від атомних станцій і закінчуючи мобільними телефонами. Але найчастіше людина замислюється про енергоефективність тоді, коли особисто за все платить. Так, ми особисто платимо за опалення, гаряче і холодне водопостачання, електрику і т. д., А особливо гостро такі моменти відчувають власники приватних будинків, підприємств і т. д.

Левова частка щомісячних витрат на утримання приватного об’єкта доводиться на опалення. Це пояснюється тим, що абсолютно не топити не можна, тому що:

  • приміщення промерзне разом з жителями;
  • потягне вогкість, що може призвести до псуванням меблів, шпалер і появи цвілі.

Але багато топити дорого, тому на допомогу в зниженні витрат на опалення приходять як прості, так і складні конструкторські та інженерні рішення, серед яких і теплоізоляція для труб. І зараз ми розглянемо, для чого саме вона потрібна.

Ізоляція труб як спосіб заощадити

Хочете Ви цього чи ні, але все в світі прагне до рівноваги. Тому якщо не приділити належної уваги утриманню тепла – воно просто розсіється і будинок охолоне до вуличної температури. Не допустити цього покликані металопластикові та дерев’яні вікна з енергозберігаючими склопакетами, системи утеплення фасадів і т. д. Але при цьому катастрофічно мало уваги приділяється теплоізоляції труб, по яких протікає рідина систем опалення та вода для побутових і господарських потреб. Як результат – там труба перемерзла, там конденсат утворився і іржа пішла. Своєчасна комплексна  ізоляція трубопроводів  полімерними матеріалами дозволяє: 

  • знизити теплову напруженість деталей і вузлів опалювальної і водяної системи;
  • уникнути перемерзання;
  • забезпечити ефективний корозійний захист і збільшити термін служби таких систем;
  • мінімізувати дисипативні теплові втрати в інші матеріали при прихованій прокладці труб і збільшити віддачу тепла через радіатори опалення;
  • забезпечити додатковий захисний шар для трубопроводів;
  • зменшити навантаження на котел, збільшивши тим самим його ресурс;
  • знизити споживання палива.

Залежно від функціонального призначення, утеплювач для труб виготовляється з пінополістиролу, базальту, спіненого поліетилену. В якості захисної оболонки застосовуються метал і вініл. Як рекомендація по монтажу слід зазначити, що установка рознімних і поліетиленових кожухів не складе великих труднощів і може бути виконана своїми силами. Установку же базальтових і комбінованих ізоляційних кожухів варто все ж довірити фахівцям. Щоб уникнути неприємних ситуацій не варто також нехтувати консультаціями компетентних фахівців перед тим, як купити теплоізоляцію того чи іншого типу.

Теплоізоляція: ціна або як не потрапити в халепу

Після того, як Ви визначилися з типом теплоізоляції, варто навести довідки про її вартість в Вашому місті і регіоні. Варто розуміти, що теплоізоляція є витратним матеріалом, який виготовляється з дешевих природних і штучних матеріалів. Тому даний товар не може коштувати дуже дорого. Орієнтуйтеся на ціни великих фірм-постачальників, а також інтернет-магазинів.

Разово витратившись на якісну теплову ізоляцію для труб, Ви отримуєте: 

  • підвищену надійність і продуктивність опалювальних систем;
  • захист від перемерзання і блукаючих електричних струмів для водяних насосних станцій;
  • надійність і довговічність металевих димоходів і більш стабільну тягу котла.
Поделиться ссылкой