Задати питання

Типи вентиляційних систем

Одним з найбільш важливих етапів при проектуванні системи вентиляції є визначення і вибір її типу.

Наші фахівці готові допомогти Вам вибрати відповідний тип, потім зробити якісний монтаж вентиляції, а також сервісне  обслуговування систем вентиляції в доступному для огляду майбутньому.

На сьогодні виділяють  кілька основних параметрів, які поділяють системи вентиляції :

  • за способом переміщення повітря: тут можна говорити як про природне, так і механічне спонукання його до руху;
  • у напрямку руху потоку повітря: система в цьому випадку може бути припливною або витяжною;
  • за типом приміщення або зони установки обладнання: в цьому випадку можна говорити про систему місцевого або загального призначення;
  • по додаткових особливостях, до яких можна віднести специфіку обладнання або конструкцію всієї системи: тут фахівці виділяють моноблочний або розбірний варіант.

Розглянемо кожен тип системи окремо.

Вентиляція з механічним спонуканням або природним переміщення повітря

Вентиляція, що відноситься до природного типу, передбачає оптимальний повітрообмін в приміщенні. Для переміщення повітря не потрібне використання спеціального обладнання, так як всі процеси проходять природним шляхом. Головною перевагою цього типу системи є те, що проектування вентиляції і її монтаж обійдуться в рази дешевше, ніж облаштування будь-якого іншого типу. Також не можна забувати про надійність обладнання, так як в ньому не передбачається використання додаткових рухомих систем. Найчастіше такий тип вентиляції застосовується ще на етапі будівництва будівель різного призначення. Система являє собою вентиляційні канали, які використовуються в санвузлах та на кухні і забезпечують постійний обмін повітрям.

Серйозним недоліком природної вентиляції стає те, що її ефективність часто залежить від температури повітря, від напрямку вітру і його швидкості, від різних зовнішніх факторів, які часто призводять до низької ефективності роботи і повного виключення комфорту всередині приміщення.

У таких ситуаціях набагато більш ефективним і продуктивним рішенням стане використання вентиляції з механічним спонуканням. У цьому випадку застосовується електрообладнання, яке дозволяє створювати ідеальні умови всередині приміщення. Найчастіше тут застосовується наступне електрообладнання: 

  • вентилятори;
  • нагрівачі повітря;
  • фільтри для очищення від пилу та ін.

Відпрацьоване повітря виводиться за межі будівлі, що призводить до надходження свіжого і чистого повітря.

Системи припливної та витяжної вентиляції

Припливний тип вентиляції передбачає подачу зовнішнього повітря всередину приміщення. Паралельно повітря може нагріватися і очищатися. Витяжний вид найчастіше використовується на кухні, коли потрібно позбутися від запаху. У цьому випадку повітря спрямовується за межі будівлі, за рахунок чого відбувається повітрообмін. Зазвичай ці дві системи працюють в сукупності, що призводить до створення оптимальних умов для роботи або відпочинку. Дуже важливо приділяти увагу балансу, який повинен виключати присутність протягів і надлишкового тиску в зоні роботи вентиляційного обладнання.

Вентиляція місцевого призначення і загально обмінна система вентиляції

Часто так буває, що виникає необхідність подачі повітря в певні ділянки приміщення або ж, навпаки, видалення з них відпрацьованого повітря. У цьому випадку використовується місцева вентиляція або витяжка. Найчастіше вона застосовується в тому випадку, коли відпрацьоване повітря повинно піти з приміщення, минаючи інші його частини. Такий підхід часто призводить до скорочення витрат на загальне вентиляційне обладнання, а також захищає приміщення від негативних факторів місцевого значення: від гару, поширення пилу і т. д. Найчастіше цей тип вентиляції використовується в промисловій сфері. Чудовим прикладом його побутового використання стають кухонні витяжки.

Система загальнообмінного типу  застосовується в усьому будинку або окремому приміщенні. Тут також можна говорити про два види:

  • припливному;
  • витяжному.

Припливний вид передбачає додатковий підігрів повітря, а також його фільтрацію. Другий варіант найчастіше є звичайним вентилятором, вмонтованим в стіну, що дозволяє видаляти відпрацьоване повітря і забезпечувати оптимальні умови всередині будівлі.

Моноблочна і складальна система вентиляції

Неважко здогадатися, що розбірний тип являє собою блок із збірних компонентів, в число яких може входити:

  • вентиляційне обладнання;
  • шумоглушник;
  • всілякі фільтри і т. д.

Перевагою цього варіанту є те, що в разі поломки одного елементу його легко поміняти на новий. Крім цього, фахівці говорять про те, що його можна використовувати в приміщеннях різного типу, незалежно від їх площі. Але серйозним недоліком є ​​те, що для того щоб встановити таку систему, необхідно провести вірні розрахунки. Моноблочний варіант більш компактний, він складається з тих же елементів, що і попередній варіант, але всі вони закріплені в спеціальному корпусі, який забезпечує безшумність і компактність всієї конструкції. Дуже важливо ще й те, що такі системи мають низьку витрату електроенергії.

Остаточний вибір системи вентиляції залежить від багатьох факторів і наші фахівці готові допомогти Вам вибрати відповідну систему з урахуванням ваших побажань, прогнозованого функціонального навантаження, цінових параметрів і марки виробника.

Поделиться ссылкой