Задати питання

Труби для опалення. Як не помилитися з вибором?

Багато, приступаючи до ремонту або будівництва нового будинку стикаються з питанням: «Труби для опалення: які краще підійдуть в моєму конкретному випадку?». І це цілком зрозуміло, адже оплата йде з власної кишені. Як вибрати і купити труби для  опалення, щоб не потрапити в халепу, розповімо нижче.

Труби для опалення: ціни, види, характеристики

Представлені сьогодні на ринку трубопроводи опалення  можна класифікувати по :

  • матеріалу виготовлення;
  • робочому тиску;
  • коефіцієнту температурного розширення / подовження;
  • ціні.

Пункт перший: матеріал. Сталевих труб на ринку «навалом». Плюси – низька вартість, порівняно висока надійність. Мінуси – система боїться заморожування, схильна до накипу і корозії, внаслідок чого прихований її монтаж не бажаний.

Мідні труби для опалення позбавлені недоліків сталевих, мають високу теплопровідність, працюють в діапазоні температур до 200 ° С, допускають прихований монтаж. Головний мінус – порівняно висока вартість.

Пластикові трубопроводи – лідер в співвідношенні якість / ціна. Компоненти легко ріжуться і паяются. Довговічні, допускають прихований монтаж, стійкі до заморожування системи. Мінуси – екологія (в повному обсязі представлені на ринку вироби відповідають стандартам по токсичності) і максимальна робоча температура (не більше 75 ° С).

Труби з металопластику – дорожчі і більш практичні, ніж пластикові. Легко гнуться, завдяки чому їх можна прокладати по складній траєкторії з мінімальними втратами тиску. Робоча температура – до 95 ° С. Мінус – всі зганяння і примикання виконуються за допомогою спеціальних фітингів.

Труби з армованого пластику – ще один гідний представник на ринку. Працюють при температурах до 110 ° С, довговічні, порівняно дешеві. Мінуси аналогічні мінусам металопластикових труб.

Труби з нержавіючої сталі. Це круто і досить дорого. Абсолютна стійкість до замерзання, корозії, температурі. Вони – «вічні» в прямому сенсі цього слова! Мінуси – не гнуться, з’єднання тільки різьбленням з витікаючими звідси втратами тиску.

Пункт другий: робочий тиск.  Тут все досить просто – сталь і нержавіюча сталь не мають обмежень. Решта матеріалів – мають, тому підбираються індивідуально для кожного конкретного випадку.

Пункт три: температурний фактор.  Сталь, мідь, нержавіюча сталь і вироби з них мають малі коефіцієнти температурного розширення / подовження (регламентується стандартами). Що стосується інших різновидів – стандарти на ці показники тут також є, але дотримуються їх не всі виробники (купувати варто тільки «імениту» продукцію).

Труби для опалення – ціни.  Варто однозначно розуміти, що дешеві неметалеві «безіменні вироби» на 16 атм можуть не витримувати заявлений тиск. Тому, якщо тиск в системі 16 атм – труби «NO NAME» беремо на 25.

Монтаж труб опалення

Процес не займає багато часу: включає в себе розмітку, порізку, укладання і закріплення на стінах або підлозі. Різьбові з’єднання (при наявності) ущільнюються ФУМ-стрічкою або герметиком, шви пластикових труб щільно запаюються. З інструменту знадобляться дриль і кронштейни на відповідний діаметр труб для опалення.

Інталсіс – монтаж труб опалення без «сюрпризів»

Прочитавши нашу статтю, Ви переконалися, що початкове питання «Труби для опалення: які краще?» не має «ідеальної» відповіді і купити труби для опалення не так просто. Лідер сегменту  монтажу опалювальних систем в Києві і області компанія Інталсіс з радістю візьме на себе турботу про тепло та затишок у Вашому домі. Інсталсіс – на сторожі якості і комфорту.

Поделиться ссылкой