Вентилятор – це прилад, який набув широкого поширення в різних сферах людської життєдіяльності. Деякий час назад їх застосовували для створення комфортних умов вдома чи в офісі, але з появою кондиціонерів вони залишилися затребуваними переважно в промисловій сфері або в техніці.
І це серйозний недогляд. Адже сучасні вентилятори давно перетворилися в майже безшумні і безпечні пристрої, які мають ряд переваг. Крім цього, потрібно пам’ятати про те, що ці прилади мають досить вигідну вартість, яка в кілька разів нижче, ніж у кондиціонерів та інших систем, що регулюють клімат.
Основні типи вентиляторів
Сьогодні на ринку можна зустріне вентилятори різних типів. Вони можуть відрізнятися як специфікою використання, так і конструкційними особливостями. Так, наприклад, сучасні прилади цього типу можуть бути як окремим механізмом, так і складовою частиною вентиляційної системи або ж спеціалізованих агрегатів. Останній варіант передбачає поставку вентилятора разом з електродвигуном. Крім цього, цей охолоджувальний пристрій є складовою частиною кондиціонерів припливного типу, сучасних спліт-систем та іншого обладнання.
Навіть пристрій, що має компактні габарити, може справлятися з серйозними завданнями і володіти неймовірною потужністю. Тому не варто упускати його з поля зору, особливо, якщо є бажання скоротити свої витрати, але в підсумку отримати якісний апарат.
У чому особливості?
Специфіка вентилятора багато в чому залежить від конструкції всього механізму. Тому сьогодні існують агрегати, які здатні забезпечувати циркуляцію повітря в приміщенні, видалення неприємних запахів або пилу. Найчастіше вони використовуються в спеціалізованих або вузько-спеціалізованих приміщеннях:
- на кухні;
- в майстернях;
- у ванні;
- в туалетній кімнаті і т. д.
Для того щоб вибрати прилад в ту чи іншу кімнату, необхідно зрозуміти, чи є в ній повітроводи. Вирішити це питання допоможе звичайна свічка, яку потрібно піднести до вентиляційних отворів. Якщо полум’я свічки відхилилося в ту чи іншу сторону, значить, є рух повітря і можна сміливо купувати вентилятор звичайнісінької моделі без додаткового функціоналу.
Основні види вентиляторів
Широке поширення отримали вентилятори двох основних видів:
- відцентрові;
- осьові.
Осьовий тип – це пристрій, що має циліндричний корпус, в якому розташовується колесо з лопатями різного розміру. Для того щоб привести колесо в рух, його насаджують безпосередньо на вісь електродвигуна. Повітря при обертанні колеса захоплюється лопатями, що призводить до його охолодження. Іноді агрегати цього типу можуть бути вбудовані безпосередньо в стіну або навіть в кватирку.
Радіальний тип також має робоче колесо, але у вигляді пустотілого циліндра. Тут по всій бічній поверхні розміщуються спеціальні лопатки, число яких впливає на швидкість руху повітря і на інші додаткові функції. В процесі роботи повітря всмоктується всередину, що призводить до виходу очищеного повітря.
Як це працює?
Апарати цього типу працюють за рахунок використання електродвигунів, від потужності яких багато в чому залежить швидкість обертання і спільної роботи пристрою. Але під час запуску двигун видає специфічний звук, який часто дратує. Саме тому багато виробників ведуть справжню боротьбу з шумом. Тому на деяких пристроях з’явилися шумопоглиначі та інші звукопоглинальні варіанти.
Для того щоб створити всередині приміщення комфортні умови для відпочинку або для роботи, але при цьому не витрачати гроші на установку спліт-системи, варто подумати про придбання потужних вентиляторів, які додатково контролюють рівень вологості повітря. Придбати такі пристрої можна виключно в спеціалізованих компаніях. Такі вентилятори відрізняються економічною витратою електроенергії і ефективністю використання. З їх допомогою можна добитися оптимальних параметрів повітря всередині приміщення.
Ще одним цікавим варіантом стають системи комплексної вентиляції, який зазвичай включають в себе дві складові частини – приточную і витяжну. Такий варіант стане ідеальним рішенням для тих з нас, у кого в квартирі встановлені склопакети.
Звичайно, для того щоб вибрати оптимальний вентилятор, необхідно звернути увагу на наступні параметри :
- на специфіку приміщення;
- на оптимальну вартість;
- на рівень шуму;
- на наявність додаткових можливостей (витяжка повітря, зволоження та ін.);
- бажано провести розрахунок необхідної потужності.
Головне, орієнтуватися на продукцію від перевірених компаній і послуги сертифікованих фахівців, що забезпечить її якісний і тривалий термін служби.
Поделиться ссылкой