Задати питання

Вентиляція та охолодження майнінговой ферми

Тенденція заробітку в інтернеті стрімко набирає обертів і все більше і більше людей вдаються до такого способу пасивно-активного заробітку, як Майнінг. І якщо Майнінг – це процес заробітку, то Майнінг ферма – безпосередньо інструмент, який потребує обслуговування і догляду, зокрема, охолодження.

Охолодження майнінговой ферми: навіщо це потрібно?

Найбільш проста ферма складається з декількох відеокарт, об’єднаних в один модуль, блоку живлення і органів управління. Всі вони зібрані на напівпровідникових елементах, що мають свої втрати при відкритті і закритті, від яких неможливо позбутися і які сприяють нагріванню обладнання. Кількість тепла, що виділяється кожним елементом системи при роботі, становить приблизно 250 Вт / год. Загальне ж виділення тепла фермою порахувати нескладно, помноживши 250 Вт / год на кількість встановлених елементів. Надлишкова температура:

 • знижує швидкість роботи ферми (а значить і величину Вашого заробітку);
 • сприяє прискореному старінню ізоляції струмопровідних елементів;
 • скорочує термін служби обладнання в цілому.

Тому облаштування вентиляції та належне охолодження майнінговой ферми – свого роду інвестиція в майбутній прибуток за рахунок повного використання ресурсів і потужностей обладнання.

Охолодження майнінгової ферми: прийоми і рішення

Чим примітивніша, слабша і менша ферма, тим менше тепла вона виділяє. Біда в тому, що багато так не заробиш, тому обладнання повинне бути потужніше, а самих ферм повинно бути більше. Сучасні відеокарти вже мають власний охолоджуючий модуль, що дозволяє вирішити цю проблему до певної межі. Але з ростом кількості ферм в приміщенні, температура в ньому неухильно зростає і може досягти небезпечних меж. Чим же охолоджувати?

Варіант перший: охолодження майнінгової ферми повітрям. Простий і досить ефективний, цей спосіб знайшов застосування в Японії. Майнінг ферми в цій країні будують в гірських районах. Холодне повітря забирається з вулиці, проходить через блоки ферм і викидається назовні. Цикл відбувається безперервно з корекцією швидкості подачі повітря в залежності від його температури і рівня завантаження ферми.

Охолодження майнінговой ферми за допомогою кондиціонерів було б логічним рішенням в умовах абсолютно будь-якого клімату, і такі ферми можна було б будувати повсюдно, але в усьому світі воно визнано нерентабельним на увазі великих витрат електроенергії на виробництво холодного повітря. Сьогодні варіант з продувкою є єдиним з можливих способів повітряного охолодження.

Охолодження майнінговой ферми повітрям в умовах міста має ряд недоліків, так як повітря потребує додаткової очистки від:

 • органіки, неорганіки та хімічної пилу;
 • пуху рослин, вовни тварин;
 • вологи;
 • металевої стружки;
 • бактерій і мікроорганізмів.

Тобто, система охолодження вимагає наявності додаткових фільтрів, тому стає дорожче і вже мало відрізняється від класичної системи кондиціонування повітря.

Варіант другий: охолодження майнінгової ферми водою або іншим теплоносієм (наприклад, рідиною з діелектричними властивостями, яка не призведе до короткого замикання в електричних ланцюгах при протіканні). Він заслуговує на особливу увагу.

Ефективний Майнінг: водяне охолодження і його особливості

Водяне охолодження може бути змонтовано і застосовуватися в двох випадках:

 • самостійно, якщо відеокарти вже мають контур рідинного охолодження;
 • коли відеокарти мають рідинне охолодження, але Майнінг ферма велика і вимагає залучення фахівця для розрахунку і монтажу контурів охолодження.

У першому випадку водяне охолодження вимагає тільки акуратної збірки ферми, щоб не пошкодити гідравлічний контур. Водяне охолодження від профі – це урахування всіх робочих режимів ферми, включаючи кліматичні особливості регіону установки (мінімальних і максимальних температур повітря, ступеня теплової ізоляції приміщення і т.д.). Відзначимо також, що в разі рідинного охолодження автоматично знімається обмеження на розміри і потужність ферми.

Водяне охолодження майнінгових ферм (як і перший спосіб з повітряним охолодженням) вимагає установки систем вентиляції. Монтаж вентиляції  тут виступає як засіб додаткового видалення тепла і забезпечення комфортних умов роботи для обслуговуючого персоналу. Також на систему вентиляції покладається допоміжна роль при виході з ладу основного контуру охолодження.

Реалізувати таку систему з максимальною ефективністю Вам допоможуть фахівці компанії Інсталсіс. Маючи значний досвід роботи по установці систем вентиляції і кліматичного обладнання, ми гарантуємо кожному замовнику виконання проектів чітко в терміни, без накладок і відстрочок. Співпраця з нами – це:

 • виїзд інженера на об’єкт за першим дзвінком;
 • тільки якісні комплектуючі;
 • гарантія на змонтоване обладнання та роботу;
 • сервісне обслуговування встановлених нами систем.
Поделиться ссылкой