Задати питання

Вибір котла опалення

Опалювальні котли в залежності від способу нагрівання і виду палива поділяються на газові, електричні, твердопаливні, рідко паливні. При виборі опалювального котла необхідно врахувати площу, місцевість розташування приміщення, яке Ви бажаєте опалити, а також суму коштів, які Ви готові витрачати для обігріву. На нашому сайті до уваги споживачів надано широкий вибір опалювальних котлів різного цінового сегменту від різних виробників.

При виборі опалювального котла Вам не обійтися без компетентної допомоги фахівців, яку ми готові Вам надати, оскільки в обов’язковому порядку необхідно зробити теплотехнічний розрахунок і використати інженерний підхід у виборі потужності і розрахунку тепловтрат.

Якщо Вам необхідна установка газового котла, то першочергово потрібно визначити цілі даного опалювального агрегату: суто опалення приміщення або одночасний з опаленням підігрів води. У разі останнього варіанту необхідна установка двоконтурного котла, який працюватиме як на подачу тепла, так і на гаряче водопостачання. Однак, необхідно врахувати кількість точок розбору води, щоб не настала необхідність в додатковій установці бойлера. Установка електричного котла теж має ряд нюансів, таких як, наприклад, достатня надійність і потужність підведеної до будинку електричної мережі.

Розглянемо переваги і недоліки кожної категорії котлів окремо.

Газовий котел

Класикою опалення в житлових будинках та інших приміщеннях нежитлового фонду є природний газ, який широко використовується населенням в побутових цілях. Основними перевагами газового котла є відсутність продуктів згоряння, простота в експлуатації і одночасний підігрів гарячої води у разі використання двоконтурного котла. Вагомим недоліком варто відзначити стрімке зростання цін на газ і наявність територій, де газ знаходиться в безпосередній віддаленості від об’єкта опалення.

Наші фахівці допоможуть визначитися який саме котел Вам вибрати: підлоговий або настінний, одноконтурний або двоконтурний, з відкритою або закритою камерою згоряння, варто Вам вибрати конвекційний або конденсаційний котел.

Електричний котел

Електричні котли часто використовують як основний вид опалення приміщення, так і додатковий (резервний). Варто відзначити, що в будинках, обладнаний у встановленому порядку електроплитами, тариф на електроенергію значно нижче і це є вагомим аргументом при виборі електричного котла для опалення. Головний мінус – це при відсутності світла залишитися і без тепла. Також варто відзначити компактність форми котла і безпеку роботи, а також відсутність шкідливих викидів в повітря.

Твердопаливний котел

Хороший варіант альтернативного опалення, який останнім часом набирає все більшої популярності, обумовленою відносною дешевизною опалювального матеріалу. У більшості випадків використовується для опалення житлових будинків великої площі або службових приміщень юридичних осіб. Все більшу популярність для твердопаливних котлів завойовують брикети з пресованих деревинних матеріалів, які забезпечують порівняно тривалий час тління і практично повна відсутність золи і диму. В принципі, брикети можуть замінити будь-які підручні засоби на основі деревини, однак теплота згоряння в такому випадку однозначно буде нижче.

Найвагомішим мінусом в експлуатації твердопаливного котла слід наголосити на необхідності проведення роботи при завантаженні паливного матеріалу і очищення від золи, що займає певні витрати часу.

Рідкопаливний котел

Даний вид котлів в даний час не користується особливою популярністю, оскільки має ряд недоліків. По-перше – паливо (найчастіше солярка), при згорянні має неприємний запах і несприятливо впливає на навколишнє середовище, по-друге вартість даного палива в рази перевищує, наприклад, матеріали для твердопаливних котлів, по-третє для рідко паливних котлів необхідно окреме приміщення в силу згаданих вище недоліків.

Поделиться ссылкой