Задати питання

Як підібрати електричну теплу підлогу?

Різні типи теплої підлоги швидко набирають популярність в наших будинках і квартирах. Якщо ще недавно подібні системи обігріву вважалися екзотикою і застосовувалися, як правило, для підвищення комфорту в окремих зонах приміщень, то зараз все частіше теплі підлоги встановлюються в якості основного способу опалення. Про те, які на сьогоднішній день існують різновиди теплих підлог, і про їхні особливості поговоримо далі.

Різновиди теплої підлоги

Традиційно в якості джерела енергії для теплих підлог застосовують або воду з систем централізованого або автономного опалення (гарячого водопостачання), або ж електрику. 

Тепла підлога електрична, в порівнянні з водяною, має кілька помітних  переваг

  • більш висока надійність і безпеку. Найменші порушення при укладанні водяних підлог приведуть до протікання, які досить складно локалізувати і усунути;
  • в електричних теплих підлогах легко регулюється потужність нагріву і температура в приміщенні;
  • виконуючи  монтаж теплої підлоги  з електричними нагрівальними елементами, легко розбити поверхню, яка підігрівається, на окремі зони і для кожної з них в процесі експлуатації встановлювати свій температурний режим;
  • легко  автоматизувати процес опалення  приміщення за допомогою сучасних GSM-контролерів або систем «розумного будинку»;
  • тільки електричні системи дозволено встановлювати в міських квартирах з централізованим водяним опаленням з огляду на те, що звичайні водяні теплі підлоги відбирають занадто велику кількість теплоти з загальнобудинкової системи.

У свою чергу, в широкому ряду електричних систем теплих підлог виділяють три широко поширених різновиди, в залежності від  типу нагрівальних елементів:

  • кабельні системи, в яких нагрівальним елементом є довгий кабель зі спеціального сплаву;
  • нагрівальні мати (або стрижневі системи);
  • інфрачервоні плівкові.

Підбір електричних теплих підлог

При виборі типу і конкретної моделі теплої підлоги, що працює від мережі, слід врахувати досить велику кількість параметрів – загальну площу приміщення, площу, що підігрівається, наявність і розташування меблів, можливості щодо виконання стяжки і т. п. Обов’язково слід заздалегідь визначити: для основного або додаткового обігріву вона буде використовуватися. Щоб не упустити жоден з цих важливих моментів, краще, попередньо домовитися з фахівцем-проектувальником, щоб він зробив  розрахунок і проектування електричної теплої підлоги .

Якщо не заглиблюватися далеко в теорію, то можна обійтися загальними рекомендаціями: 

  • для забезпечення комфорту в приміщенні в цілому слід охопити обігрівом не менше 80% його площі;
  • для додаткового підігріву необхідна потужність близько 150 Вт / квадратний метр, а для основного опалення – 170-190 Вт / м².

Також врахуйте, що монтаж різних електричних систем пред’являє різні вимоги до заливання стяжки. Кабельні системи укладаються на глибину 3-5 см, а нагрівальні мати і інфрачервоні плівки можна розміщувати безпосередньо під будь-яким покриттям для підлоги – під плиткою, ламінатом, паркетом, лінолеумом. Укладати подібну теплу підлогу під плитку рекомендується прямо в прошарок плиткового клею. Можна навіть монтувати плівкову теплу підлогу електричну під знімне килимове покриття, що дозволяє знімати його в міжсезоння або використовувати в міру необхідності в різних приміщеннях.

Останнім часом, на теплі підлоги електричні ціни з кожним роком знижуються, з’являються все більш просунуті і економічні системи, спрощуються технології проектування і монтажу. Тому не варто упускати можливість купити теплу підлогу і на десятиліття забезпечити затишок і комфорт в своєму будинку або квартирі.

Поделиться ссылкой