Задати питання

Як підібрати газову колонку?

Газова колонка – це сучасний вид обладнання, який дозволяє мати гарячу воду в приміщенні, навіть, коли її відключають сезонно або для профілактики. Крім того, з таким домашнім помічником Ви зможете досить заощадити, адже він, на відміну від бойлера, споживає мінімум електроенергії і повністю прогрівається за рахунок газу.

Однак, варто пам’ятати, що установка газової колонки в будь-якому приміщенні вимагає спеціального дозволу, конкретного проекту і усвідомлення того, що саме Ви хочете від цього чуда техніки. Тому, перш за все, потрібно знати, що собою являє цей агрегат, яких видів він буває і на які параметри в першу чергу варто звернути увагу при його покупці.

Специфіка газових колонок

Газові колонки – це безсумнівний лідер водогрійного обладнання. Це пристосування дуже легке в експлуатації, має гарний зовнішній вигляд, компактність і може підійти до будь-якого інтер’єру, і найголовніше, що газові колонки неймовірно безпечні і довговічні у використанні.

Перш, ніж купити газову колонку, варто звернути увагу на  такі характеристики :

 1. Потужність.  Від цього аспекту залежить пропускна здатність системи. А значить, і та кількість води, яку газова колонка зможе прогріти за певний час роботи.
 2. Спосіб розпалювання.  Сучасні газові колонки можна розпалити двома основними способами: за допомогою п’єзорозпалювання і автоматично. У першому випадку доводиться деякий час утримувати спеціальну кнопку, що не завжди зручно, якщо колонка знаходиться у важкодоступному місці. У другому випадку досить буде відкрити вентиль і обладнання відразу ж почне свою роботу.
 3. Вид пальника.  Існує два види обладнання, відповідно цього критерію. Одні колонки необхідно регулювати вручну щодо водного напору, а інші автоматично під нього підлаштовуються, що набагато практичніше.
 4. Безпека.  Три основні критерії – це наявність трирівневої системи безпеки, автоматичне блокування газу при відсутності вогню або проблеми з тягою, наявність гідравлічного клапану, який захищає пристрій від перегріву.
 5. Відвід продуктів згоряння.  Існують колонки димохідні, продукти згоряння в яких виводяться через спеціальний димовідвід, і турбовані, де надлишки виходять просто на вулицю.
 6. Надійний виробник.  На сучасному ринку існує кілька гідних фірм з виробництва газових колонок: Rinnai, Vaillant і Beretta.

Крім всіх цих параметрів, сучасний газовий водонагрівач може мати спеціальні датчики тиску, температури, перегріву, потоку, датчики зниженого або підвищеного тиску води, запобіжні клапани і багато іншого додаткове обладнання. При покупці газової колонки обов’язково варто враховувати і ці аспекти.

Як же правильно вибрати газову колонку? Робимо висновки

Купити колонку не так складно, як може здатися на перший погляд. Для цього варто просто дотримуватися певного алгоритму дій:

 • визначитися з місцем розташування газової колонки;
 • зробити або замовити  проект монтажу з урахуванням всіх можливих параметрів майбутньої техніки;
 • відповідно бажаного обсягу прогрітої води в годину вирішити, яка потужність колонки вас влаштує;
 • відповідно розташуванню газової колонки і тому, хто нею буде користуватися, визначитися з автономністю підпалу, видом пальника і іншими додатковими функціями цього пристрою;
 • вибрати ідеального виробника, який зміг би поєднувати в своїй газовій колонці всі виставлені вами критерії.

Газова колонка, ціна якої Вас задовольнить і стане відмінним вибором!

Поделиться ссылкой