Задати питання

Як підібрати насосну станцію для водопостачання?

В умовах сучасного життя важко не розгубитися при виборі обладнання для водопостачання. Але, озброївшись конкретними знаннями, можна зробити правильний і оптимальний вибір на користь потрібної моделі насосної станції. Проста насосна станція складається з насосу, напірного накопичувача і блоку управління.

Навіщо взагалі потрібна насосна станція?

Коли ви опинилися в ситуації, що немає можливості підключитися до існуючої водопровідної системи, Вам підійде варіант автономної насосної станції.

Види насосних станцій для побутового застосування:

  • поверхневі й глибинні для систем водопостачання;
  • циркуляційні для опалення.

Поверхневі насосні станції, в свою чергу, діляться на станції:

  • з накопичувальним баком;
  • і з гідроакумулятором.

Системи з накопичувальним баком зараз не мають великого застосування в зв’язку з громіздкістю обладнання і складністю його установки, можливістю витоку води, низького напору. Насосні станції з гідроакумулятором вважаються більш сучасними і практичними в зв’язку з компактністю обладнання та особливістю автоматики, але при цьому необхідно контролювати тиск датчика води.

Виробники постаралися врахувати вимоги сучасного ринку і випускають моделі від італійських і німецьких марок, що володіють підвищеною потужністю і складністю цілей, до більш недорогих і простих вітчизняного виробництва. Ціна на насосні установки залежить від характеристик пристрою, матеріалів виготовлення, фірми-виробника і навіть рівня виробленого ними шуму.

Технічні характеристики насосних станцій

Якщо Ви зупинилися на виборі конкретного виробника – зверніть увагу на  технічні дані  моделей насосних станцій, а саме:

  • глибина занурення в воду;
  • потрібний напір води (тиск на стовпі рідини);
  • висота нагнітання;
  • умови експлуатації (приміщення, температура повітря);
  • обсяг бака і матеріал корпусу;
  • потужність станції, що виходить з продуктивності.

Отже, вибираючи насосні установки, потрібно їх розрахувати під конкретного споживача – під себе. Необхідно знати як витрату води, так і кількість точок підключення, а також врахувати необхідний запас води. Якщо Вам необхідно встановити насосну станцію з великою глибиною свердловини – вибір впаде на станцію з насосом, в якому вбудований ежектор. Ціна такої насосної станції вище звичайної, але з покладеною на неї функцією вона прекрасно справляється.

Коли ж Ви маєте неглибокий колодязь менше 9 м і будинок не більше 2-х поверхів, то Вас повинна задовольнити станція водопостачання, де в накопичувальний бак збирається певний запас води за допомогою наземного насоса, а в свердловину опускається шланг із зворотним клапаном. Але, вибираючи цей варіант насосної установки, не лінуйтеся чистити зворотний клапан і накопичувальний бак, а також стежити за роботою автоматики.

Зверніть увагу, коли воду з системи водопостачання Ви збираєтеся використовувати не тільки для побутових цілей, але і для пиття, враховуйте необхідність додаткової тонкої фільтрації, а за грубе очищення замість Вас подбали виробники насосних установок. Особливо проблема «сторонніх часток» актуальна для станцій з занурювальним насосом.

В цілому, якщо Ви вибираєте насосну станцію для невеликої сім’ї на дачу – поверхнева насосна станція з гідроакумулятором цілком підійде. Правильний і оптимальний вибір подарує Вам комфорт в будинку, а також дозволить економити Ваші ж гроші.

Поделиться ссылкой