Задати питання

Як правильно підібрати теплоаккумулятор?

Індивідуальне опалення в наш час – єдиний спосіб захистити себе від недобросовісної роботи комунальних систем, і точно знати, куди йдуть ваші фінанси. Крім того, завдяки системі опалення, яка правильно налагоджена і добре дає собі раду, можна значно економити гроші.

Кому і навіщо потрібен теплоаккумулятор?

Серед найпоширеніших і затребуваних установок обігріву, лідируючі позиції займають котельні установки, які працюють на твердому паливі. Їхній головний недолік в тому, що без втручання людини система швидко вийде з ладу. Періодично потрібно буде завантажувати паливну сировину, інакше температура почне знижуватися. Небезпека руйнування агрегату присутня весь час, адже якщо припиниться подача електроживлення в момент розігріву, в сорочці апарату може статися закипання. Вирішити проблему можна встановивши теплоаккумулятор.

У цій статті ми докладніше розповімо про особливості цього пристрою, видах, функціональне призначення, системі монтажу. Дізнайтеся прямо зараз, як правильно підібрати теплоаккумулятор для вашої системи обігріву будинку.

Різновиди теплоаккумуляторів для котла

Теплоаккумулятор для котла являє собою буферну ємність, яка зберігає температуру тривалий час. Застосування цього пристрою дає можливість безперебійно подавати нагрітий теплоносій в опалювальну систему. Навіть якщо котел вимкнений, температура в системі зберігається і продовжує нагрівати навколишнє середовище. Застосування теплоаккумулятора сприяє: 

  1. Збільшенню ресурсу обладнання;
  2. Зниженню витрати ресурсів і електрики;
  3. Підвищенню ККД опалювальної системи.

Залежно від того, який термоаккумулюючий матеріал використовується у виробі, змінюються характеристики корисності пристрою.

По виду матеріалу тепловий акумулятор буває: 

  • твердотільний;
  • рідинний (вода або антифриз);
  • паровий;
  • термохімічний.

Особливості підбору теплоаккумулятора для твердопаливного котла

Складно дати однозначну відповідь, наскільки вистачить накопиченої енергії теплоаккумулятора, для обігріву системи. Справа в тому, що ці показники мають  безліч складових , а саме:

  • розміри (обсяги) буферної ємності;
  • особливості навколишнього середовища;
  • задані параметри термодатчиков.

Коли Ви вирішуєте, якою моделлю буде теплоаккумулятор для твердопаливного котла, візьміть до уваги потужність опалювального пристрою. Особливою популярністю користуються калькулятори на сайтах, які дозволяють в режимі онлайн розрахувати необхідний обсяг бака для котла, який працює на твердому паливі. Є і готові таблиці, в які включені і бажані габарити пристрою.

Особливості схеми підключення для теплового акумулятора

Коли Ви купуєте буферні ємності, зверніть увагу на наявність  схеми підключення для теплового акумулятора . Систему можна підключити самостійно, але набагато краще звернутися за допомогою до фахівців, які не тільки допоможуть в монтажі виробу, а й налагодять систему. Найкраще бак встановлювати в безпосередній близькості від котла, якщо ж система має насос для накопичувача, то можна розташувати теплоаккумулятор в підсобному приміщенні.

Як Ви можете помітити, вибір теплового акумулятора – справа непроста і вимагає до себе пильної уваги. Потрібно розуміти, що важливий не тільки вибір баку відповідно до виду котла, його потужністю, але і, враховувати розмір, відразу визначитися з розташуванням виробу у Вашому домі. Компанія «Інсталсіс» допоможе Вам підібрати систему накопичення тепла для котлів,  встановити її, і налагодити роботу так, щоб отримати максимальну вигоду. Звернення до фахівців – Ваша гарантія того, що Ви вкладете свої гроші правильно.

Поделиться ссылкой