Задати питання

Як правильно вибрати бойлер?

Що називається бойлером?

Найбільш поширеним пристроєм для індивідуального забезпечення житла або офісу гарячою водою при відсутності центрального гарячого  водопостачання є електричний водонагрівач, більш відомий нам під назвою бойлер (від англійського boil – кип’ятити). Конструктивно побутовий бойлер являє собою металевий термос об’ємом від 5 до 200 літрів з одним або декількома нагрівальними елементами (ТЕНами) і блоком управління.

В блок управління входить термостат, що підтримує необхідну температуру води, і електромеханічний або електронний блок управління, за допомогою якого встановлюється потрібна температура і, в пристроях з декількома ТЕНами, встановлюється швидкість нагріву.

Існують також водонагрівачі без електричних елементів. Бойлер непрямого нагріву є бак, нагрів води в якому відбувається від розташованого усередині мідного змійовика, по якому проходить гаряча вода від зовнішнього джерела. У побуті подібні водонагрівачі має сенс встановлювати в будинках паралельно з одноконтурними котлами опалення або з іншими джерелами проточної гарячої технічної води.

Класифікація та підбір бойлерів

Перший параметр , на який треба дивитися при виборі водонагрівача – це його  обсяг . Підбирати обсяг слід в залежності від того, які функції буде виконувати бойлер нагріву в будинку:

  • до 30 літрів – як правило, встановлюються в кухнях і біля умивальників;
  • 50 літрів – підійде тим, хто живе на самоті;
  • 80 літрів – цілком влаштує невелику сім’ю до трьох осіб;
  • 100 літрів – для сімей з 3-5 чоловік;
  • 120 літрів і більше – для великих сімей або для застосування в виробничих душових, закладах громадського харчування і т. п.

Другим  важливим параметром є  кількість тенів і їх сумарна потужність. Сучасні побутові бойлери оснащуються нагрівачами на 1-2 кВт. Очевидно, що, чим більше споживана потужність, тим швидше нагрівається вода до потрібної температури. У бойлерах з декількома ТЕНами, як правило, передбачена можливість включення одного або всіх відразу.

Третім  важливим параметром є  тип використовуваних ТЕНів . Вони бувають «мокрі» (нагрівальний елемент безпосередньо контактує з водою) і «сухі» (нагрівач закритий спеціальною колбою). Другий варіант є більш дорогим, але і більш надійним.

Наступне , на що варто звернути увагу, – це  матеріал баку і тип його покриття. Сталеві емальовані баки дешевші, менше схильні до впливу електричного струму при пошкодженні ТЕНів, але будь-які пошкодження емалі з часом призводять до порушення герметичності баку і виходу бойлера з ладу. Баки з нержавіючої сталі не бояться корозії, але блукаючі струми можуть швидко привести до руйнування зварювальних швів. Беззастережно переваги немає ні у одного типу баків, ні в іншого, тому надійність більше залежить від якості виробництва.

І  останній  параметр –  горизонтальний або вертикальний тип установки . Чим менша висота водяного стовпа, тим швидше відбувається перемішування вхідної холодної води з гарячою. Тому, якщо дозволяють параметри місця установки, то вертикальні бойлери завжди краще з точки зору зручності експлуатації.

Якщо Ви вирішили купити бойлер, то не пошкодуйте часу на вибір оптимальної моделі. Правильно підібраний водонагрівач, при належному обслуговуванні, здатний забезпечувати будинок гарячою водою десять років і більше.

Поделиться ссылкой