Задати питання

Як правильно встановити теплу підлогу?

Тепла підлога сьогодні – модне і практичне рішення, популярність якого тільки росте. Але мало хто знає, що цілий ряд факторів може стати причиною прискореного виходу з ладу таких систем, «головного болю» і чималих витрат. Зупинимося на них докладніше.

Що треба знати ПЕРЕД покупкою і установкою теплої підлоги?

Тепла підлога – це куди більш складна інженерна система, ніж може здатися на перший погляд. І якщо Ви тільки хочете її придбати, Вам слід розуміти деякі супутні цьому базові моменти.

Момент перший  – можливість застосування того чи іншого типу підлоги в Ваших конкретних умовах. Проти Ваших переваг можуть «грати»: 

  • висота стель (не завжди є можливість підняти його рівень на 10 см);
  • тип базової системи опалення (відбір води з централізованих систем в системи теплої підлоги заборонений законодавчо);
  • потужність електромережі (якщо електрична потужність споживачів системи тепла підлога перевищить допустиму потужність мережі, Вас чекає захоплюючий «феєрверк» з палаючої проводки як в будинку, так і за його межами);
  • вага меблів (важкі сейфи, акустичні системи високого класу, потужності і маси, музичні інструменти класу піаніно / рояль здатні продавити шар стяжки і стати причиною виходу системи з ладу).

Безумовно, боротися з цими факторами складно, але можна. Наприклад, можна використовувати плівкову електричну підлогу, визначитися з розташуванням важких предметів і не прокладати там контури обігріву взагалі і т. д. Таке планування допоможе уникнути сюрпризів і зайвих витрат.

Момент другий – монтаж теплої підлоги. Як би не хотілося швидше і легше – доведеться потерпіти. Поверхню під установку системи доведеться вирівняти і вичистити від пилу. Правильний розрахунок і проектування водяної теплої підлоги або електричної, а також “рівень” руки монтажників теж важливий момент. Ворог системи тепла підлога – тепло. Будь-які коливання температури тягнуть за собою зміну температурних напружень в стяжці. Нерівномірне розташування нагрівачів, відсутність демпферних зон для розширення стяжки, неякісний монтаж – і системі кінець. Постарайтеся також знайти місце для регулятора температури (наприклад, виріжте нішу в стіні на висоті не менше 30 см від підлоги) – це полегшить подальшу експлуатацію системи.

Момент третій – якісна стяжка і укладання підлогового покриття. Правильна бетонна стяжка повинна сохнути місяць, причому самостійно, без підігріву. В якості підлогового покриття категорично не можна використовувати утеплений лінолеум і паркет (перший може стати причиною перегріву електричного кабелю, а другий просто розсихається, що не дуже красиво).

Як зробити теплу підлогу?

Отже, якщо Ви все ж вирішили встановити теплу підлогу,  Вам потрібно :

  • проект теплої підлоги, розроблений фахівцями;
  • купити необхідні матеріали;
  • витратити деяку кількість часу на розмітку підлог, їх теплоізоляцію, укладання демпферів і кабелів / труб (при цьому не можна наступати на них і допускати різкі перегини);
  • виконати підключення теплої підлоги і первинну перевірку відповідно до рекомендацій виробника;
  • виконати стяжку за допомогою спеціальних будівельних сумішей для теплої підлоги;
  • укласти покриття підлоги;
  • здійснити контрольний тест системи, після чого запустити її в роботу.

Як висновок і невелика порада, варто відзначити, що не варто думати над тим, яка підлога тепліше.  Це просто маркетинговий міф, покликаний спровокувати Вас на покупку пропонованої продавцем системи.

Поделиться ссылкой