Задати питання

Як правильно встановлювати газову колонку?

Сьогодні перевага автономного постачання об’єкту гарячою водою і близько не заперечується через відсутність будь-яких спроб теплових мереж організувати централізовані безперебійні цілорічні поставки оної. У зв’язку з цим, кожна розсудлива людина вдається до установки простих і дешевих побутових водонагрівачів, а саме газових колонок. Використання газу для нагріву води економічно доцільно всюди, де він підведений, і думка, що електричні водонагрівачі є більш економними, є свідомо помилковою. Як вибрати газову колонку, ми розповідали  тут, тому дана стаття буде присвячена тому, як правильно  встановити газову колонку.

Газова колонка в квартирі або з чого почати

Щоб відразу відсіяти всі питання, уточнимо – одного бажання поставити колонку МАЛО. Без належним чином розробленого і оформленого проекту газова служба Вам колонку не поставить, а в разі самовільного встановлення ще й оштрафує пристойно. Тому найпершим кроком на шляху до цілорічного гарячого водопостачання є  проект  (накреслене в плані квартири положення колонки, димоходу і підводів води і газу). Після того, як проект буде готовий, можна приступати до його реалізації, а саме викликати газовиків для підведення труби, закуповувати колонку і супутні матеріали. Серйозно допоможуть з купівлею газової колонки відгуки реальних покупців і монтажних організацій, якими рясніють форуми і сайти офіційних постачальників. Коли газ підведений, можна приступати безпосередньо до монтажу колонки.

Монтаж газової колонки: інструменти і етапи

Для повного циклу установки, незалежно від того, хто її виробляє, знадобляться:

  • перфоратор, швидкий монтаж, молоток;
  • ключі ріжкові на 26 (для труб діаметром 1 ”);
  • ключі трубні (2 шт.);
  • металеві або пластикові труби для підводів (на Ваш вибір);
  • металеві труби для димаря діаметром 120 мм;
  • три трійника на подачу води і газу;
  • шість запірних кранів (по два на газ, холодну і гарячу воду);
  • газовий (і ТІЛЬКИ газовий) шланг;
  • паяльник і американка (якщо труби підведення пластикові);
  • пакля або ФУМ-стрічка;
  • мильний розчин.

На першому етапі монтажу  на стіну кріпляться спеціальні кронштейни, на які після навішується колонка (поставляються в комплекті), і вибиваються отвори для прокладки димоходу. Важливо не використовувати для відводу відпрацьованих газів штатну домову систему вентиляції.

По-перше, в разі її засмічення Ви отруїте сусідів продуктами горіння.

А по-друге , в разі відмови автоматики при засміченій витяжці, газ буде накопичуватися у вашій квартирі, створюючи реальну загрозу отруєння або вибуху. Другим етапом виконується установка труб димоходу (з фіксацією азбестом або цементом) і навішування колонки.

Третій етап  (підключення колонки до води, газу і димоходу) є найвідповідальнішим, тому поспішати з його якнайшвидшим завершенням не можна.

Ретельно перевіряйте якість різьбових ущільнень і не перетягуйте різьблення. Контрольний тест системи на наявність витоків НЕОБХІДНИЙ. Витік води видно неозброєним оком, а стики газової магістралі необхідно промазати мильним розчином. Немає бульбашок – немає витоку. На цьому установка колонки завершена.

Як висновок і рекомендацію варто відзначити, що запорукою надійної та безпечної роботи газової колонки є:

Пам’ятайте, що недбале ставлення до газу – вірна смерть від невидимого ворога.

Поделиться ссылкой