Все частіше автономні системи водяного опалення монтуються з використанням принципу примусової циркуляції теплоносія. Рух теплоносія по трубам в таких системах забезпечує циркуляційний насос для опалення. І хоча системи з природною циркуляцією теплоносія і зараз використовуються і непогано функціонують в невеликих приміщеннях, для обігріву великих і особливо багатоповерхових будівель в систему опалення все частіше встановлюється циркуляційний насос. Забезпечуючи примусову циркуляцію теплоносія, він є гарантією того, що всі кімнати незалежно від їх віддалення від котла прогріваються рівномірно. Це підвищує ефективність опалювальної системи і прискорює прогрівання повітря, а значить, дозволяє економити енергоресурси.
Влаштування циркуляційного насоса
Схема насосу досить проста: до корпусу з нержавіючої сталі або з чавуну прикріплена електрична частина, що представляє собою обмотку статора з ротором всередині. Ротор може бути виконаний зі сталі, пластика, кераміки. Ротор занурений в теплоносій у насосів «мокрого» типу і знаходиться поза ним у насосів «сухого» типу. Крильчатка на валу ротора, обертаючись, втягує теплоносій в насос і викидає його з іншого боку, створюючи постійний натиск і забезпечуючи циркуляцію по системі.
Запорука успіху – правильна установка насосу в систему опалення
Для того, щоб забезпечити надійну і безперебійну роботу опалювальної системи, має бути дотримана одна головна умова – насос для опалення повинен бути правильно встановлений в систему. Давайте розглянемо етапи і важливі нюанси його монтажу.
Для початку потрібно визначитися з місцем монтажу насоса. Це місце слід вибирати так, щоб забезпечити вільний доступ до насосу – адже він потребує технічного обслуговування і профілактиці, а можливо, і ремонту. Варіантів вибору місця для монтажу насоса всього два, він може бути встановлений:
- на зворотному трубопроводі перед опалювальним котлом;
- на трубопроводі, що подає (після групи безпеки і котла).
Монтаж: правила і рекомендації
Після того, як визначилися з місцем установки, приступайте безпосередньо до монтажу з урахуванням наступних правил і рекомендацій:
- Насос встановлюється на обвідну трубу (байпас), розташовану паралельно до основної труби буквою П. Діаметр основної труби повинен перевищувати діаметр байпасу. Це дозволить, у разі виходу насоса з ладу або відключення електроенергії, опалювальній системі продовжити роботу в режимі природної циркуляції.
- Враховуйте напрям потоку теплоносія, орієнтуючись на стрілку на корпусі насоса.
- Ротор насосу повинен займати горизонтальне положення, інакше насос буде занурений в рідину в повному обсязі, що негативно позначиться на його продуктивності.
- Встановіть перед насосом фільтр грубої очистки води – цим ви захистите його елементи від попадання механічних частинок, які можуть привести до виходу його з ладу.
- Перед насосом і після нього встановіть запірну арматуру – це допоможе без проблем демонтувати насос в разі потреби. Це можуть бути звичайні кульові крани. Багато фахівців встановлюють на місці другого кульового крана за насосом зворотний клапан, який запобігає протипотоку в системі.
Думаємо, Ви вже переконалися, що установка опалення із застосуванням циркуляційного насоса не містить ніяких надскладних дій, якщо Ви маєте досвід монтажних робіт. Головне – чітко дотримуватися інструкції, що додається до приладу, і слідувати нашим рекомендаціям.
Поделиться ссылкой