Задати питання

Як вибрати електричний котел?

Хочете облаштувати будинок опаленням, але не знаєте, як вибрати електричний котел? Для цього потрібно небагато ознайомитися з особливостями таких апаратів .

Опалювальний електричний котел складається з  нагрівача і насосу . Суть роботи полягає в перетворенні електричної енергії в тепло, що дуже ефективно, але затратно.

Така установка, безсумнівно, сподобається кожному, адже володіє такими перевагами:
  • займає дуже мало місця;
  • не містить продуктів згоряння;
  • легко підключається.

З його допомогою Ви легко зможете опалити всілякі приміщення без особливих витрат сил.

Ціна на електричний котел буде залежати від виду нагрівача. Дуже популярні електрокотли з  тепловим електричним нагрівачем . Виглядає він, як звичайна металева трубка, в якій знаходиться ізоляційний матеріал, наприклад, пісок. В такому нагрівачі обов’язково є спіраль з вольфраму. Теплові електричні нагрівачі поміщені в бак, який є робочою частиною апарату.

На жаль, у такого котла є кілька недоліків: тривале нагрівання води, шар сольових відкладень, найбільші габарити серед інших електричних котлів. Не варто забувати про величезні переваги у вигляді доступної ціни і ремонтопридатності.

Індукційні котли і котли електродного типу

Індукційний апарат вважається найекономічнішим. Він являє собою котушку, в яку поміщений металевий сердечник. За допомогою вихрових струмів, які виникають в котушці, сердечник нагрівається і віддає тепло носію. Індукційний котел самий довговічний і практично не потребує обслуговування.

Котли електродного виду працюють трохи по-іншому. Металева труба, яка служить резервуаром, покрита ізоляційним шаром. У трубу поміщений сталевий електрод, який приєднаний до проводу електромережі. До корпусу підключається ще один провід, який є другим електродом. Апарат використовує провідність води і дозволяє досить швидко досягати бажаних результатів. Варто враховувати кілька недоліків у вигляді накипу на електродах і вплив хімічного складу води.

Виробники

Вибирати апарати можна, як вітчизняних, так іноземних виробників. Дуже хорошими вважаються котли з Чехії, Словаччини та Німеччини:

  • Vaillant;
  • PROTHERM;
  • BOSCH.

Серед представлених видів електричних котлів для опалення складно вибрати кращий, так як у кожного є свої недоліки і переваги.

Найоптимальнішим варіантом за вартістю буде електрокотел з тепловими електричними нагрівачами, але доведеться приділяти більше часу нагріванню води.

Котли електродного типу більш складної конструкції і трохи дорожчі, але перевагою буде швидкість нагріву води.

Індукційні електричні котли найдорожчі, але це і є основний недолік апарату.

Перед тим як купити електричний котел обов’язково визначте, скільки тепла втрачається через стіни, стелю та підлогу. Для цього існує кілька нескладних формул. Трохи розрахунків дозволять вибрати відповідних котел.

Таким чином, щоб обігріти будинок електричним котлом, варто вибрати вид, який буде влаштовувати Вас і по бюджету, і по функціональності. Одними з кращих вважаються пристрої з Чехії DAKON, а також зі Словаччини ELEKO і PROTHERM, або ж Vaillant і BOSCH з Німеччини. Техніка іноземного виробництва прослужить довго і внесе в Ваш будинок не тільки тепло, але і комфорт.

Поделиться ссылкой