У всіх населених пунктах, де підведено природний газ, для опалення використовуються саме газові котли. Порівняльна дешевизна палива, комфорт і тепло, одержувані при цьому є тими показниками, на які звертає увагу споживач, приймаючи рішення купити газовий котел.
Параметри, які враховуються при підборі котла
Основними параметрами, на які треба звернути увагу, прийнявши рішення про встановлення газового котла, є його потужність і розмір будинку. Ці розрахунки краще надати проектувальникам, як і підбір додаткового обладнання. Інакше, навіть при самому відповідному котлі в будинку буде холодно. Якщо ж котел буде занадто потужним – теж мало хорошого. Доведеться постійно провітрювати приміщення, що може погано позначитися на здоров’ї мешканців будинку.
За призначенням газові котли бувають:
- з одним контуром;
- з двома контурами.
Одноконтурний котел використовується виключно для опалення, тоді як двоконтурний газовий котел не тільки опалює приміщення, а й гріє воду. У сучасних моделях 1-но-контурних котлів передбачена можливість установки зовнішнього бойлера для гарячої води.
2-х-контурний газовий котел: в ньому модуль для підігріву води вбудований всередину.
Зверніть увагу на теплообмінник
Варто приділити увагу матеріалом теплообмінника в газовому котлі. У одноконтурному найчастіше це сталь або чавун, в двоконтурних – мідь.
Чавунний теплообмінник. Незважаючи на високу вартість, крихкість і громіздкість, термін служби такого котла – п’ятдесят років.
Сталевий теплообмінник. Обійдеться набагато дешевше, але його термін служби – десять – тридцять років.
Мідний теплообмінник. Вони раніше вважалися недовговічними, але з сучасними технологіями цей недолік успішно усунутий. Легкі, компактні, стійкі до корозії вони при мінімальних розмірах передають набагато більшу кількість тепла.
Виробники, які краще?
Коли вибирається газовий котел, ціна грає не малу роль, але хотілося б, щоб це йшло не на шкоду якості.
На увагу заслуговують:
Виробники України – Харківський і Новоградівський заводи, що виробляють досить гарне опалювальне обладнання.
Виробники Німеччини завжди славилися своєю якістю. Ціна, звичайно вище, ніж у вітчизняних виробників, але й продукт того варто. Це ж можна сказати про бельгійські і шведські котли.
Італійські виробники . Відмінна якість за цілком прийнятною ціною.
Японія і Південна Корея. Максимально надійні газові котли.
Туреччина, Словаччина і Чехія – теж досить якісний товар за розумними цінами.
Так що, як бачите, вибір досить широкий.
На якому ж котлі зупинити вибір?
- Якщо у Вас великий будинок з розташованими в різних його кінцях ванними кімнатами, то розумним буде вибір одноконтурного котла з можливістю установки додаткового бойлеру непрямого нагріву.
- У маленьку квартиру відмінно підійде двоконтурний газовий котел, який цілком впорається не тільки з обігрівом, але і з підігрівом води.
Не так давно на ринку з’явилися конденсаційні газові котли. Виробники стверджують, що їх ККД вище ста відсотків за рахунок використання не тільки тепла від згоряння газу, але і з тепла димових газів. Це дійсно актуально в низькотемпературних системах опалення, що не перевищують шістдесяти градусів. У звичайних же, котел дасть ті ж дев’яносто три відсотки, що й інші.
Вибираючи газовий котел, пам’ятайте, що Ви це робите для себе. Не економте на якості обладнання, адже недоплачені в даному випадку гроші – це гроші, зекономлені на Вашому комфорті. І пам’ятайте, що установка газового котла повинна виконуватися ТІЛЬКИ фахівцями, адже це, перш за все, гарантія Вашої безпеки. З газом жарти кепські!
Поделиться ссылкой