Задати питання

Як вибрати циркуляційний насос?

Сучасні системи опалення в переважній більшості випадків є замкнутою системою, що включає такі основні елементи:

  • опалювальний котел, що забезпечує нагрів теплоносія;
  • подаючий і зворотний трубопроводи, по яких відбувається доставка теплоносія до споживачів і назад до котла;
  • теплообмінники (батареї опалення).

Що таке циркуляційний насос?

Принцип роботи таких систем досить очевидний – нагрітий в котлі теплоносій по трубопроводу надходить в батареї, віддає частину тепла в повітря приміщень і повертається назад до котла для повторного нагріву. Такі опалювальні системи, в яких теплоносій (вода або спеціальні розчини) циркулюють по колу, є замкнутими. Ця циркуляція буває двох видів: природна (рух рідини відбувається через зменшення її щільності при нагріванні) і примусова (коли для прокачування теплоносія застосовується такий пристрій, як насос циркуляційний).

Із самої назви очевидно:  циркуляційний насос для опалення забезпечує безперервний рух теплоносія в замкнутій системі опалення.

Різновиди циркуляційних насосів

На даний момент широко використовуються два типи насосів – пристрої  з «мокрим» і «сухим» ротором . У перших ротор електродвигуна занурений в рідину, що перекачується, яка при цьому виконує також мастильну і охолоджуючу функції. У «сухих» всі частини двигуна розміщені поза теплоносія.

Як правило, насоси з «мокрим» ротором застосовуються у відносно невеликих опалювальних системах. Це пояснюється їх невисокою ККД (близько 45%) і невеликою продуктивністю. До переваг цього типу також слід віднести простоту установки і обслуговування, низький рівень шуму і меншу вартість.

У той же час «сухий» насос для опалення призначений для перекачування великих об’ємів рідини з меншими витратами (ККД на рівні 70%).

Вибір насоса

Будівельний ринок сповнений пропозицій циркуляційних насосів від різних виробників. Розкид цін при схожих характеристиках досить великий і мінімальні ціни традиційно пропонують різні китайські бренди. Однак тим, хто хоче купити циркуляційний насос, який здатний тривалий час пропрацювати, не вимагаючи ремонту, варто звернути увагу на широкий асортимент італійських (General Hydraulic, Dab, Speroni) або німецьких (Wilo і Grundfos) виробників.

При виборі конкретної моделі ще на етапі проектування слід врахувати такі основні параметри: 

  • продуктивність (подача) – обсяг рідини, який насос здатний прокачати за одиницю часу. Для нормальної роботи системи насос повинен забезпечувати трикратне прокачування теплоносія за годину роботи;
  • тиск – різниця тисків на вихідному і вхідному патрубках насоса. Цей показник не повинен бути менше суми втрат на елементах опалювальної системи;
  • умови експлуатації. Тут слід врахувати тип і температуру теплоносія, діаметри труб, характеристики електроживлення;
  • клас енергоефективності.

Правильний підбір і установка такого важливого елемента системи опалення, як циркуляційний насос, ціна якого є малою частиною системи в цілому, дозволяє істотно зменшити підсумкову вартість опалення офісів, квартир і будинків. Довірте вибір насоса фахівцям, і вам не доведеться турбуватися про комфорт холодною зимою.

Поделиться ссылкой