Задати питання

Як вибрати твердопаливний котел?

В системі автономного опалення найбільшу роль відіграє його джерело – котел. Від якісного перетворення енергії в тепло залежать температура в приміщенні і витрати на опалення. В даний час для цих цілей все частіше застосовуються твердопаливні котли, що пояснюється зростанням цін на газ і електрику. Разом з тим, завдяки останнім досягненням в області теплотехніки, твердопаливні котли реалізують значно більшу питому потужність при ККД до 95-97%.

Класифікація котлів

Твердопаливні котли опалення класифікують за: 

  • матеріалом топки (чавун або сталь);
  • типом палива (дров’яні, пелетні, вугільні, мультипаливні і т. д.);
  • типом спалювання палива (горіння, тління, піролізні і т. д.);
  • способом подачі палива (з ручною або автоматичною подачею);
  • рівнем автоматизації (автоматичні, напівавтоматичні, з ручним керуванням).

Котли з чавунною топкою краще зберігають тепло, але мають властивість розтріскуватися при значних різницях температур теплоносія і джерела тепла. Сталеві котли позбавлені цього недоліку, але схильні до корозії. Проте, термін служби сталевих котлів вимірюється десятиліттями.

Що стосується палива, існують котли, що працюють з одним видом палива, кількома і мультипаливні. Спалювання палива може відбуватися по-різному: у формі активного горіння, тління, піролізу. Перші два різновиди не відрізняються особливою економічністю внаслідок ряду недоліків, але комбінація їх сильних сторін стала причиною появи на ринку твердопаливних котлів з тривалим циклом горіння. Котел твердопаливний тривалого горіння має ККД 73-95%, цикл горіння однієї закладки палива складає до 48 годин. В основу ж роботи піролізних котлів покладено принцип терморозкладення палива на горючий газ і твердий залишок, що робить такий котел дуже ефективним (ККД 93-95% ), час горіння при цьому істотно збільшується.

Твердопаливні котли: ціна, підбір і монтаж

Перш ніж купити твердопаливний котел, слід визначити площу приміщення і вибрати паливо. Перше питання легко вирішується, а над другим варто подумати більш детально і вибрати те паливо, яке найбільш поширене в вашому регіоні і має найменшу ціну, або купити мультипаливний котел (незначне зниження ККД з лишком компенсується за рахунок «всеїдності»).

Про конструкції і ККД слід знати, що котли горіння (навіть тривалого) мають дещо менший ККД, ніж піролізні, але і меншу вартість. Проте, піролізні котли є більш технологічно досконалими і потребують меншого догляду.

В ідеалі установка твердопаливного котла і його налаштування повинне виконуватися фахівцями фірми-виробника або офіційного дилера. Підключення котла до системи опалення і монтаж димоходу не представляє складнощів і не займає багато часу. За результатами установки слід скласти акти прийому робіт і підписати гарантійні документи.

Твердопаливні котли: за і проти

Зараз однозначно можна стверджувати, що за твердопаливними котлами майбутнє! І хоч в господарстві доведеться знайти місце для зберігання твердого палива – це з лишком компенсується:

  • високою потужністю котла і великою площею обігріву;
  • невибагливістю до палива;
  • високим ККД при порівняно малих габаритах;
  • мінімумом витрат на обслуговування.
Поделиться ссылкой