Задати питання

Як вибрати внутрішньопідлоговий конвектор?

Внутрипідложні конвектори – необхідність, а не розкіш

Сучасні архітектори і дизайнери при проектуванні будинків все частіше віддають перевагу панорамним вікнам, котрі займають весь простір від підлоги до стелі. Однак при всіх перевагах таких вікон (а також і вікон з низькими підвіконнями) при їх застосуванні виникає проблема з установкою радіаторів опалення. Панорамні вікна не залишають вільного простору для установки класичних радіаторів.

В цьому випадку з точки зору ефективності опалення, зручності експлуатації та збереження естетичності панорамних інтер’єрів оптимально використовувати в середині конвектори опалення.

Конвектор внутрішньопідложний водяний – будова і зовнішній вигляд

Подібні системи опалення встановлюються всередину підлоги в спеціально підготовлені ніші безпосередньо під вікнами. У загальному випадку  внутрішньопідложний конвектор складається з:

  • корпусу;
  • теплообмінника;
  • захисно-декоративної решітки;
  • вентилятора (в системах з примусовою конвекцією).

Теплообмінник, являє собою дві мідні або алюмінієві трубки, по яких тече вода-теплоносій, з закріпленими на них пластинами радіатора. Зверху теплообмінник прикритий гратами, розташованими врівень з підлогою. Решітка є єдиним елементом, який видно сторонньому спостерігачеві, тому в середині конвектори відмінно вписуються в будь-який інтер’єр.

Види конвекторів

Залежно від наявності вентилятора в середині конвектори поділяють на системи з примусовою або природною вентиляцією. Конвектори з примусовою вентиляцією більш ефективні і при використанні відповідної керуючої автоматики дозволяють більш точно контролювати клімат в приміщенні. Однак вони, крім підключення до системи центрального опалення, вимагають підключення електроживлення, що дещо ускладнює  монтаж внутрішньопідлогових конвекторів  та їх обслуговування.

Рекомендації по вибору внутрішньопідлогових конвекторів

При  розрахунку конвекторів  слід в першу чергу визначити  необхідну потужність тепловіддачі . Нормальний тепловий режим в приміщенні забезпечується при потужності, що розсіюється в 1 кВт на кожні 10 квадратних метрів. Тобто для кімнати в 15 кв. м потрібно конвектор не слабкіше 1,5 кВт.

Другим важливим параметрів внутрішньопідлогових конвекторів є їх  довжина . Для того, щоб створювана теплова завіса ефективно запобігала проникненню холодного повітря в приміщення, довжина конвектора повинна бути не менше 70% від довжини вікна.

Відповідний внутрішньопідложний конвектор купити простіше, якщо при виборі звернути увагу на виробника:

  • Mohlenhoff – зроблено в Німеччині. Цей бренд є еталоном якості в галузі;
  • Emco – німецький виробник, також відрізняється відмінною якістю і чималою вартістю продукції;
  • Verano – польський бренд, продукція якого добре поєднує високу якість і цілком прийнятні ціни;
  • Polvax – польсько-українське підприємство, з гідністю конкуруюче з кращими європейськими брендами;
  • FanCoil, Carrera – молоді українські виробники, якість роботи яких не викликає жодних нарікань. На ці конвектори ціни істотно нижче, ніж на продукцію європейських компаній. Величезною перевагою українських фірм також є можливість замовлення конвекторів нестандартної конфігурації, які повторюють вигин панорамного вікна.

Не пошкодуйте час на вибір оптимальної системи опалення підлоги і в будь-які морози у вашій квартирі збережеться тепло і затишок.

Поделиться ссылкой